کد خبر: 1222713
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۷
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با همتای روس خود دیدار و درباره مبارزه مشترک با تروریسم گفتگو کرد.

جوان آنلاین: علی‌اکبر احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در ادامه ملاقات‌های خود در قزاقستان با نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی روسیه دیدار کرد.

به گزارش فارس، پاتروشف در این دیدار با ابراز همدردی نسبت به شهادت تعدادی از مستشاران جمهوری اسلامی ایران در سوریه، حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را به شدت محکوم کرد. احمدیان نیز از اقدام روسیه برای درخواست جلسه شورای امنیت سازمان ملل در این باره قدردانی کرد.

در ادامه، دبیران شورای امنیت جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه به بحث در خصوص موضوعاتی مانند مبارزه مشترک با تروریسم، کمک شورا‌های امنیت ملی دو کشور به تسریع در پروژه‌های مختلف در دست اقدام دو طرف، از جمله کریدور شمال ـ جنوب، کمک به دولت سوریه برای تحکیم بیش از پیش حاکمیت خود بر سراسر قلمرو این کشور و سایر مسائل مورد علاقه دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی پرداختند.

دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی با همتای چینی
نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در روز دوم حضور در قزاقستان با وزیر امنیت عمومی چین دیدار و در خصوص راه‌های اجرای بهتر سند راهبردی ۲۵ ساله بین دو کشور گفتگو کرد.

در این ملاقات طرف چینی با محکومیت مجدد حمله تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه این اقدام را نقض حاکمیت سوریه نیز برشمرد. وی با راهبردی دانستن روابط دو کشور و داشتن اهداف، آرمان‌ها و تهدیدات مشترک بر تقویت هماهنگی و همکاری دو کشور در عرصه‌های دو جانبه منطقه‌ای و بین‌المللی، به‌ویژه استفاده‌ی کارا‌تر از ظرفیت شانگ‌های تأکید کرد.

محکومیت جنایت تروریستی دمشق توسط اعضای شانگ‌های
مشاور امنیت ملی جمهوری هند در نشست دبیران شورا‌های امنیت ملی کشور‌های عضو سازمان شانگ‌های از جمهوری اسلامی ایران در برابر حمله تروریستی به سفارت ایران حمایت کرد.

نماینده پاکستان در اجلاس آستانه ضمن ابراز حمایت کشورش از ایران در برابر حمله تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه، این حادثه را تسلیت گفت. دبیرکل سازمان شانگ‌های حمله تروریستی به سفارت ایران در سوریه را به جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت و اعلام کرد در این باره بیانیه‌ای صادر خواهد شد.

دبیر شورای امنیت ملی تاجیکستان در اجلاس قزاقستان از حمله‌ی تروریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه ابراز نگرانی کرد. وی گفت حملات تروریستی جدید نشان می‌دهد که کشور‌های عضو سازمان شانگ‌های باید همکاری بیش‌تری داشته باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار