کد خبر: 1217037
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵
خوشبختانه امسال فیلم‌های باکیفیت  و مناسب اکران نوروزی جوابگوی ظرفیت تعریف‌شده برای این بازه زمانی هستند

با توجه به تقارن عید نوروز و ماه مبارک رمضان، حساسیت و پیچیدگی تنظیم جدول عادلانه و البته مناسب با سلایق و علایق مخاطبان نیز بیشتر از سال‌های قبل است. 
مدیرکل اداره نظارت بر نمایش فیلم سازمان سینمایی از رقابت تنگاتنگ فیلم‌ها برای اکران نوروز و سختی کار انتخاب فیلم‌ها برای بستن جدول اکران نوروزی خبر داد و در عین حال گلایه کرد از منتقدانی که سازمان سینمایی را به حمایت بی‌چون و چرا از سینمای کمدی متهم کرده‌اند و ماه‌ها این نقطه قوت و قله افتخار سازمان سینمایی دولت سیزدهم را وارونه جلوه داده و زیر سؤال برده‌اند!
روح الله سهرابی، مدیرکل اداره نظارت بر نمایش فیلم سازمان سینمایی با تأکید بر رقابت فیلم‌ها برای حضور در سبد اکران نوروزی گفت: خوشبختانه امسال فیلم‌های باکیفیت و مناسب اکران نوروزی جوابگوی ظرفیت تعریف شده برای این بازه زمانی هستند، اما با توجه به تقارن عید نوروز و ماه مبارک رمضان، حساسیت و پیچیدگی تنظیم جدول عادلانه و البته مناسب با سلایق و علایق مخاطبان نیز بیشتر از سال‌های قبل است. 


 بین ۶ تا ۸ فیلم روی پرده خواهد رفت
وی با اشاره به ظرفیت اکران نوروز و تعداد فیلم‌هایی که در این بازه زمانی می‌توانند روی پرده بروند، افزود: اصولاً هشت سرگروه سینمایی امکان تغییر فیلم خود را دارند و با توجه به شرایط اکران و ملاحظات مختلف، بین شش تا هشت فیلم روی پرده خواهد رفت تا ضمن رعایت تنوع در سبد اکران، فیلم‌ها موجب لطمه به یکدیگر نشوند. ضمن اینکه به دلیل نزدیکی عید نوروز و عید سعید فطر اکران دوم عید نوروز مطابق با آیین‌نامه و منوط به افتادن کف فروش خواهد بود. 
سهرابی با اشاره به تعداد بالای فیلم‌های متقاضی اکران و تعداد قابل توجه آثار پرمخاطب اجتماعی، کمدی، دفاع مقدس و کودک و نوجوان که آماده اکران هستند، عنوان کرد: سال آینده کار شورای صنفی نمایش برای ایجاد عدالت در اکران، بسیار سخت خواهد بود، چراکه آثار پرمخاطبی در صف اکران حضور دارند. بنابراین بازگشت به آیین‌نامه و تصمیم‌گیری و اقدام مطابق با مقررات و قوانین اعلام شده امری ضروری است و با همراهی و تعامل شورای صنفی بر اساس آیین‌نامه اقدام خواهد شد. 
 ما را به حمایت از سینمای کمدی متهم نکنید
 وی با گلایه از آن دسته از منتقدان که سازمان سینمایی را به حمایت بی‌چون و چرا از سینمای کمدی متهم کرده‌اند و ماه‌ها این نقطه قوت و قله افتخار سازمان سینمایی دولت سیزدهم را وارونه جلوه داده و زیر سؤال برده‌اند، اظهار کرد: حتی اگر این نقطه‌نظرات به ظاهر دلسوزانه باشد، اما در رویکرد کلان و دوراندیشانه، نه‌تن‌ها کمکی به سینما و اقتصاد آن نخواهد کرد، بلکه در تضاد با مصالح و پیشرفت و رشد سینما خواهد بود. 
 ۲۸ میلیون مخاطب سینما در امسال 
مدیرکل نظارت بر نمایش فیلم سازمان سینمایی به مخاطبان ۲۷ میلیونی سینما طی کمتر از ۱۱ماه از سال که بالاترین تعداد مخاطب طی ۲۵ سال گذشته است، اشاره کرد و گفت: اگر مخاطبان همه بخش‌ها اعم از سینما‌های اکران، سینماسیار و جشنواره‌ها را حساب کنیم به عددی بیش از ۲۸میلیون مخاطب طی ۱۱ ماه خواهیم رسید و دست‌اندرکاران امر می‌دانند دستیابی به این آمار استثنایی کار ساده‌ای نیست که اگر بود طی چند دهه اتفاق می‌افتاد، اما متأسفانه برخی دوستان بدون در نظر گرفتن دستاورد‌ها و بدون رعایت انصاف، صرفاً مسیر تخریب را در پیش گرفته‌اند و لحن و بیان خود از ورشکستگی، رکود و فلاکت سینما در ماه‌های آغازین مدیریت جدید را با چرخشی نامحسوس به سمت و سوی ورشکستگی سینمای غیرکمدی بردند، حال آنکه پرفروش‌ترین فیلم‌های کودک و نوجوان و فیلم‌های اجتماعی نیز مربوط به همین دوره است. البته در اینکه سینمای غیرکمدی نیز باید به فروشی قابل دفاع و منطقی برسد شکی نیست، اما عقب‌ماندگی چندده ساله در امر اقتصاد سینما را نمی‌توان یک ساله و دو ساله جبران کرد.

برچسب ها: عیدنوروز ، فیلم ، سینما
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار