کد خبر: 1215322
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰

جوان آنلاین: سناتور امریکایی با انتقاد از سیاست‌های دوگانه کشورش درباره مقوله حقوق بشر گفت که واشینگتن چطور از حقوق بشر در ایران انتقاد می‌کند، اما وضعیتی را که فلسطینیان در غزه به آن دچار شده‌اند، نمی‌بیند. 
وزارت بهداشت غزه دیروز اعلام کرد که شمار شهدای فلسطینی از ۷ اکتبر تاکنون به ۲۸هزار و ۱۷۶ نفر افزایش یافته و ۶۷هزار و ۷۸۴ تن دیگر هم مجروح شده‌اند، نیرو‌های امدادی همچنان در حال جست‌و‌جوی زیر آوار و مناطق مختلف در نوار غزه‌اند و هنوز نزدیک به ۷هزار نفر مفقود و زیر آوارند. هلال احمر فلسطین هم صبح روز یک‌شنبه اعلام کرد که چند بیمارستان باقی‌مانده غزه از جمله امل و ناصر همچنان در محاصره هستند و جلوگیری اشغالگران از ورود تجهیزات پزشکی و کپسول‌های اکسیژن موجب شهادت بیماران شده است. این نهاد فلسطینی ضمن رد ادعای صهیونیست‌ها درباره ارسال تجهیزات پزشکی به بیمارستان امل، خاطرنشان کرد که رژیم اشغالگر تجهیزات پزشکی این بیمارستان را نابود کرده به پرسنل حمله کرده و ۹ نفر را هم بازداشت کرده است. ارتش اشغالگر صهیونیستی حدود یک هفته است اجازه ورود کپسول اکسیژن به بیمارستان امل را نداده است که بر اثر آن سه بیمار به شهادت رسیده‌اند. برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت امریکا با انتقاد شدید از معیار‌های دوگانه این کشور گفت که واشینگتن چگونه می‌تواند از حقوق بشر در ایران و چین انتقاد کند، اما حقوق مردم فلسطین را نادیده می‌گیرد. سناتور دموکرات گفت: «امریکا چگونه بمباران روسیه علیه اوکراین را محکوم می‌کند، اما در همان زمان بودجه ماشین جنگی نتانیاهو را تأمین می‌کند؟» وی تصریح کرد: «چگونه می‌توانیم از کارنامه حقوق بشر در ایران و چین انتقاد کنیم، اما حقوق مردم فلسطین را نادیده می‌گیریم؟»
این در حالی است که آژانس امدادرسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی در غرب آسیا (آنروا) روز شنبه اعلام کرده بود: «ذخایر مواد غذایی برای ۱/۱ میلیون نفر در بندر اسرائیل به دلیل محدودیت‌هایی که اخیراً مقامات اسرائیلی اعمال کرده‌اند، معلق باقی مانده است. این گزارش حاکی از آن است که محموله کمکی مذکور هزار و ۴۹ کانتینر برنج، آرد، نخود، شکر و روغن نباتی است.» فیلیپ لازارینی مدیر آنروا گفت که چند هفته است که کمک‌های بشردوستانه از ترکیه در بندر اشدود مانده است. شرکت حمل‌ونقل اسرائیلی گزارش داد که از گمرک اسرائیل تماسی دریافت کرده و به آن دستور داده است که کار با هر محموله‌ای برای آنروا را متوقف کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار