کد خبر: 1209589
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران از ورود دو دستگاه اتوبوس‌برقی به کشور در بهمن ماه خبر داد و گفت: پس از آن قرارداد خرید ۲ هزار و ۱۹۴ دستگاه اتوبوس برقی از چین، وارد فاز اجرایی خواهد شد.

جوان آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران از ورود دو دستگاه اتوبوس‌برقی به کشور در بهمن ماه خبر داد و گفت: پس از آن قرارداد خرید ۲ هزار و ۱۹۴ دستگاه اتوبوس برقی از چین، وارد فاز اجرایی خواهد شد.

دوره کنونی مدیریت شهری تهران گام‌های متعددی برای توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه حمل و نقل پاک برداشته و درصدد است که چهره شهر تهران را با استفاده از اتوبوس‌های برقی تغییر دهد.
اگرچه موضوع واردات اتوبوس‌ها از سال‌های قبل مطرح بوده، اما با پیگیری‌های انجام شده از سوی مدیریت شهری و مساعدت دولت قرار است بخشی از وعده واردات اتوبوس‌ها به زودی به سرانجام برسد.
در این راستا محسن هرمزی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه در راستای کاهش عقب‌ماندگی‌های مفرط در حوزه حمل و نقل عمومی، اقدام مناسبی با همراهی دولت برای واردات اتوبوس‌های برقی صورت گرفته است، ادامه داد: دو دستگاه اتوبوس برقی به عنوان نمونه در بهمن‌ماه وارد کشور می‌شود و پس از آن قرارداد خرید ۲ هزار و ۱۹۴ دستگاه اتوبوس برقی از چین، وارد فاز اجرایی خواهد شد.
به گفته وی، با تفاهم صورت‌گرفته قرار است سری بعدی اتوبوس‌ها در پارت‌های ۲۰۰ تایی هر دو ماه یک‌بار وارد کشور شوند.
معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه اتوبوس‌های جدید برقی تهران با تنها یک‌بار شارژ می‌توانند یک شبانه‌روز کامل به شهروندان سرویس ارائه کنند، افزود: این واردات به شرط انتقال تکنولوژی به شرکت‌های داخلی صورت خواهد گرفت.
وی خاطر نشان کرد: همچنین قرارداد واردات ۲۵ هزار تاکسی برقی، ۱۰ هزار ون و ۱۰۰ هزار موتور برقی نیز نهایی شده‌است و امیدواریم این واردات به نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی کمک کند. هرمزی با بیان آنکه امیدواریم مجموع اقدامات صورت‌گرفته اوضاع حمل‌ونقل عمومی را تا سال آینده تا حدودی بهبود دهد، اظهار کرد: البته اثر واردات وسایل نقلیه جدید به صورت تدریجی نمایان خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار