کد خبر: 1189529
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۱
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن توسط بانک‌ها به ۱۷۱ همت رسیده که باید افزایش یابد.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، پرداخت تسهیلات ساخت مسکن یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت و بانک‌ها است که متاسفانه در چند وقت اخیر به دلیل همکاری نکردن بانک‌ها، پرداخت تسهیلات ساخت مناسب نبوده و در همین رابطه تا به امروز رئیس جمهور در جلسه شورای عالی مسکن تذکرات جدی داده است.

ارسلان مالکی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در همین رابطه گفت: بانک‌ها باید در سال گذ‌شته ۳۶۰ هزار میلیارد تومان و امسال ۴۵۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت مسکن پرداخت می‌کردند، اما تاکنون ۱۷۱ هزار میلیارد تومان قرارداد بسته شده است.

به گفته مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سال ۹۵ تا ۱۴۰۰ به ازای هر ۱۰۰ خانواری که تشکیل شد ۶۴ مسکن ساخته شده است و آن چیزی هم که ساخته شده توازن موقعیتی نداشته است.

مالکی گفت: روش تامین زمین براساس قانون بیان شده و باید از توافق مالکان بخش خصوصی هم استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن بیان کرد: براساس قانون، آماده‌سازی زمین برعهده متقاضی است، اما حاضر هستیم در آماده‌سازی زمین وارد شده و اعتبار آن را تامین کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن تکلیف قانونی است و براساس ماده چهار قانون جهش تولید مسکن باید ۲۰ درصد از تسهیلات بانک‌ها به مسکن اختصاص یابد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص مسکن روستایی اظهار کرد: بنیاد مسکن ۵۰۰ هزار قطعه زمین به مردم در روستا‌ها واگذار خواهد کرد که کار آن شروع شده است.

مالکی در خصوص خرید زمین هم گفت: اگر زمینی در اطراف شهر وجود داشته باشد می‌توان آن را خریداری و به بافت الحاق کرد و در این زمینه باید جهاد کشاورزی در خصوص اراضی درجه یک و دو با استان همکاری کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار