کد خبر: 1161615
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004sBj
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱
بیش از ۴۳ سال است که اپوزیسیون و دشمن خارجی با دلایل مختلف ادعا می‌کنند که به انتهای جمهوری اسلامی نزدیک می‌شویم، معروف‌ترین این وعده مربوط به جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا است که در سال ۲۰۱۸ و در جمع منافقین مدعی شد که قبل از سال ۲۰۱۹ کریسمس را در تهران جشن می‌گیریم.
 

بیش از ۴۳ سال است که اپوزیسیون و دشمن خارجی با دلایل مختلف ادعا می‌کنند که به انتهای جمهوری اسلامی نزدیک می‌شویم، معروف‌ترین این وعده مربوط به جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا است که در سال ۲۰۱۸ و در جمع منافقین مدعی شد که قبل از سال ۲۰۱۹ کریسمس را در تهران جشن می‌گیریم؛ رهبر انقلاب نیز در دیدار فروردین ماه سال ۱۴۰۱ به این ادعا پاسخ دادند و فرمودند: اخیراً هم یک دلقک آمریکایی گفت کریسمس را در تهران جشن خواهد گرفت. از این حرف‌ها هست، می‌زنند، منتها خب واقعیّت با آنچه آن‌ها دلشان می‌خواهد و دنبال می‌کنند، فاصله‌ی زیادی دارد.
جالب است بدانید که در دهه هفتاد، اپوزیسیون در اقدامی شمارش معکوس پایان نظام را خواندند و اعلام کردند که از این لحظه به بعد، رژیم سقوط کرده است و با یکدیگر رو بوسی کردند!

در آشوب‌های اخیر نیز شاهد همین سنخ شعار‌ها بودیم و البته، نکات جالب‌تری هم وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود.

جمع اعداد فراخوان‌ها، نشانه سقوط نظام است!

یکی از براندازان در ابتکاری عجیب اعداد فراخوان روزهای ۲۴ ، ۲۵ و ۲۶ آبان را با هم جمع کرده بود و با برعکس کردن حاصل جمع، می‌خواست بفهماند که با این عدد نشانه انقلاب دیگری است!
 


کلاغ سفید نشانه حکومت جدید!

یکی دیگر از کشفیات براندازان، دیدن یک کلاغ سفید بود که ادعا می‌کردند نشانه شروع حکومت جدید و براندازی نظام است. این شایعه آنقدر به باور اپوزیسیون رسیده بود که هرکس مشاهدات خود را درباره کلاغ سفیدهای تهران ثبت می‌کرد. رسانه منوتو نیز از این سیرک براندازان جانمانده بود.
 

 

 

جام‌جهانی نشانه براندازی!

آرژانتین قهرمان جام‌جهانی شد و بازار پیشگویی‌های براندازان دوباره داغ شد. براندازان ادعا می‌کردند آرژانتین در سال ۱۹۷۸ قهرمان جام‌جهانی شد و یک ماه بعد از این قهرمانی در ایران انقلاب شد، پس در یک ماه بعد از قهرمانی جام ۲۰۲۲ توسط آرژانتین، دوباره انقلاب خواهد شد!


حمید فرخ‌نژاد که به تازگی به آمریکا مهاجرت کرده است غافله پیشگویی عقب نماند و ادعاهای اپوزیسیون را تکرار کرد. رسانه‌های معاند نیز با زوق‌زدگی این ادعاها را پوشش می‌دادند.
 


استدلال‌هایی که در روزهای قهرمانی آرژانتین می‌شد ذهن هر خواننده‌ای را متحیر می‌کرد که مخاطبان این رسانه‌ها مخاطبان خود را چه فرض کرده‌اند؟! و آیا انسان سلیم‌العقلی هست که این ادعاها را ببیند و باور کند؟!
 

 

 


رهبر انقلاب سال ۱۴۰۲ مهار تورم و رشد تولید نامگذاری کرد. یک برانداز به اشتباه «سال مهار تورم» را در نوشته جایگاه «سال مهسا» تصور کرده بود و از آن نشانه یاد می‌کرد!
 


به هرحال این پیشگویی‌ها و خرافات در بین اپوزیسیون و براندازان رواج دارد. با فروکش کردن آشوب‌ها حجم این خرافات نیز کاهش یافته است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار