کد خبر: 1159967
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004rl9
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۶
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن عنوان کرد
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه بیش از ۲۱هزار هکتار از اراضی متعلق به این سازمان در مراحل مختلف رسیدگی برای الحاق به محدوده شهر‌ها هستند گفت: بر اساس قانون کارگروه‌های استانی باید ظرف ۲ ماه در این خصوص اعلام نظر نمایند.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از ایرنا، ارسلان مالکی با بیان اینکه تسریع در این روند موجب پیشرفت تامین زمین پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن خواهد شد، افزود: روند الحاق اراضی به محدوده شهر‌ها نیاز به همکاری بین بخشی دارد، اما در حال حاضر یکی از موضوعات مهم در رفع مشکل تامین زمین، تعیین تکلیف این اراضی است.

وی همچنین با اشاره به ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن، دستگاه‌های اجرایی باید اراضی مازاد خود را در اختیار این طرح قرار دهند بر ضرورت تدوام همکاری دستگاه‌ها در این بخش تاکید کرد.

مالکی پیگیری استانداران و سایر مدیران استانی در این خصوص را برای تعیین تکلیف این زمین‌ها بسیار ضروری دانست و گفت: باید بدانیم که پیشبرد طرح عظیم نهضت ملی مسکن صرفا در حوزه اختیارات وزارت راه و شهرداری و زیرمجموعه‌های آن نیست و تمامی ارکان دولت باید برای تحقق آن تلاش کنند.

گفتنی است سازمان ملی زمین و مسکن متولی تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن است که بر این اساس قرارگاه تامین زمین در این سازمان به‌صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت برای تحقق این امر می‌باشد.

پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار