روایت متهم ردیف اول از شب حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی
کد خبر: 1131631
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kO7
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰

دادگاه رسیدگی به پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی برگزار شد؛ متهم ردیف اول در این جلسه شب حادثه را روایت کرد.
صبح روز گذشته یکی دیگر از جلسات رسیدگی به پرونده سقوط هواپیمای ۷۳۷ اوکراینی با حضور متهمان، وکلای متهمان، شکات، خانواده جانباختگان، وکلای خانواده جانباختگان و نماینده دادستان به ریاست قاضی ابراهیم مهرانفر در دادگاه نظامی استان تهران برگزار شد. قاضی مهرانفر در ابتدای جلسه دادگاه با اشاره به موضوع ایرادات وارد شده به پرونده گفت: بخشی از ایرادات را تا پایان جلسه دادرسی و به مرور پاسخ می‌دهیم و به ایراداتی که قابل‌توجه و رسیدگی باشد، حتماً رسیدگی می‌کنیم. البته بخش دیگری از ایرادات را هم باید در رأی پاسخ دهیم.
وی با بیان اینکه مطمئن باشید هیچ مطلبی از دید دادگاه مغفول نمی‌ماند، گفت: در حال حاضر دو پرونده مطرح است. کارشناسی در این پرونده دو بعد دارد که یک بعد اصل موضوع است و بعد دوم آسیب‌شناسی حادثه است تا در آینده شاهد تکرار چنین حوادثی نباشیم. کارشناسان روی این دو بعد کار کرده‌اند و آنچه به وکلای شکات ابلاغ‌شده مربوط به بعد اول است.
در ادامه این جلسه از دادگاه چهار نفر از وکلای جانباختگان با دعوت قاضی در جایگاه قرار گرفتند و نقطه نظراتشان را در خصوص پرونده بیان کردند و سه نفر از اولیای‌دم جانباختگان نیز با حضور در جایگاه اظهارات خود را مطرح کردند. در ادامه این جلسه، متهم ردیف اول، با حضور در جایگاه دفاعیات خود را مطرح و توضیحاتی درباره شب حادثه و نحوه عملکرد خود بیان کرد.
متهم به شرح وظایف و نحوه کار با سامانه در شب حادثه پرداخت و توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرد.
گفتنی است این جلسه دادگاه حدود چهار ساعت به طول انجامید و قاضی مهرانفر با اعلام اینکه زمان جلسه بعدی متعاقباً اعلام خواهد شد، ختم جلسه را اعلام کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار