توسعه طرح «پازک» با نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر در کل کشور
کد خبر: 1111512
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004f9c
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد بهزیستی:
رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: طرح «پازک» با نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر با پوشش ۵۰۰ محله شروع شد که درصدد توسعه آن در کل کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، ماریت قازاریان در آیین افتتاح کارگاه منطقه‌ای و سه روزه پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان با اشاره به اجرای طرح «پازک» در کشور اظهار کرد: طرح «پازک» با نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر با پوشش ۵۰۰ محله از سال ۹۶ در ۱۲ استان کشور اجرا شده است که درصدد توسعه آن در کل کشور هستیم.

وی افزود: راهبرد کلی این طرح، تحکیم خانواده در مقابل اعتیاد است و زنان و کودکان که بیشتر در معرض آسیب مواد مخدر هستند، تحت پوشش طرح پازک هستند و در زیرمجموعه این برنامه، طرح‌های پیشگیری از اعتیاد زنان دارای همسر معتاد اجرا می‌شود.

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با بیان اینکه متاسفانه بودجه حوزه پیشگیری از اعتیاد بسیار کم و این واقعیتی دردناک است، گفت: از مسئولان انتظار داریم برای تحکیم خانواده‌ها در برابر خطرات اعتیاد و به منظور حصول موفقیت‌های لازم در طرح‌های پیشگیری از اعتیاد، بودجه این حوزه را به مقدار لازم در نظر بگیرند.

قازاریان افزود: در دوره کرونا برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد به علت محدودیت اجتماعات، تعطیل شده بود اما اکنون فرصت خوبی فراهم است تا برنامه‌های قبلی را احیا و برنامه‌های جدید را با شتاب پیش بگیریم.

وی همچنین با اشاره به آغاز کارگروه منطقه‌ای و سه روزه پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان بیان کرد: این کارگروه‌ها بعد از کرونا از هفته گذشته به صورت منطقه‌ای در کشور آغاز شده و نخستین مرحله آن با مرکزیت ارومیه برگزار شد و تلاش می‌کنیم تا آخر آذرماه با برگزاری کارگاه‌ها، ۱۲۰ مربی پیشگیری از اعتیاد در کشور آموزش ببینند.

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد معاونت پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی ادامه داد: کیفیت کار و آموزش مربی‌ها در این کارگاه‌ها مد نظر است و برای ارزیابی مربیان، پنج مرحله در نظر گرفته ایم و فرایندهای تقویت آموزشی نیز در دستور کار است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی