بهترین تصفیه آب خانگی چه دستگاهی است؟
کد خبر: 1094987
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ar5
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

بهترین تصفیه آب خانگی چه دستگاهی است؟

رپورتاژ آگهی/ شاید شما هم در سال های اخیر متوجه رشد بیش از پیش استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی نزد مردم شده باشید. این رشد به دلیل آگاهی مردم از آلاینده های موجود در آب و خطراتی است که این ناخالصی های مضر درون آب ممکن است برای بدن داشته باشند.

در این بین اما خرید دستگاه تصفیه آب نکات بسیار ویژه ای دارد که آشنایی با آنها به شما در خرید آب تصفیه کن اطمینان خاطر میدهد. همچنین باید برخی نکات را بدانید تا بتوانید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را نسبت به بقیه دستگاه ها متمایز کنید و تشخیص دهید.

در این مقاله در ابتدا مزیتهای خرید تصفیه آب را با هم بررسی میکنیم، سپس راهنمای خلاصه ای از خرید تصفیه آب به شما ارائه میکنیم و در کل شما را با بهترین تصفیه آبی که میتوانید خریداری کنید آشنا میکنیم.

مزایای خرید دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب خانگی از شما در برابر آلاینده‌های مضر محافظت میکند: تصفیه آب‌هایی که از سیستم اسمز معکوس برای بهبود کیفیت آب استفاده میکنند بیش از 99 درصد آلاینده‌های آب را تصفیه میکنند.

آب تصفیه کن فلزات سنگین را از آب حذف میکند: فلزات سنگین موجود در آب علاوه بر اینکه طعم و بوی آب را ممکن است تغییر دهند، میتوانند منجر به بیماری‌هایی در آینده شوند. سنگ کلیه، ناراحتی‌های عصبی و حتی بیماری‌های منجر به سرطان میتواند از معظلات مصرف فلزات سنگین باشد. دستگاه تصفیه آب بیش از 99 درصد این گونه فلزات را از آب حذف میکند.

طعم آب را بهبود میبخشد: دستگاه تصفیه آب با حذف مواد ناخوشایند درون آب مثل کلسیم، کلر، منیزیم و پتاسیم سختی آب را کاهش میدهد. این کاهش مواد جامد محلول در آب به بهبود طعم آب کمک اساسی میکند.

دستگاه تصفیه آب به بهبود پوست و موی شما کمک میکند: سختی آب اغلب باعث خشکی پوست و شکنندگی مو میشود. با از بین بردن TDS آب یا پایین آوردن آن میتوانید تاثیرات آب سالم را روی بدن خود حس کنید.

آب تصفیه شده به شما در راه کم کردن وزن کمک میکند: در صورتی که نیم ساعت قبل از خوردن غذا یک لیوان آب بنوشید، در هنگام خوردن غذا زود‌تر حس سیری پیدا خواهید کرد. بنابراین مقدار کم‌تری غذا میل میکنید و کالری کم‌تری به بدن شما خواهد رسید.

شناخت اجزای تصفیه آب

قبل از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی آشنایی با اجزاء و قطعات مختلف به کار رفته در دستگاه تصفیه آب خالی از لطف نیست و قطعا به انتخاب مناسب شما کمک خواهد کرد. دستگاه تصفیه آب از قسمت‌های مختلف مثل مخزن تصفیه آب، فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب، گیج فشار سنج، هوزینگ فیلتر‌های تصفیه آب، پمپ افزایش فشار و بدنه دستگاه تشکیل شده است.

فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب: دستگاه تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس معمولا از 5 تا 6 فیلتر تشکیل شده است. فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب اساسی‌ترین نقش را در تصفیه کردن آب ایفا میکنند. مهم‌ترین فیلتر به کار رفته در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO، فیلتر ممبران اسمز معکوس است. این فیلتر ذرات آلاینده موجود در آب را تا اندازه 0.0001 میکرون تصفیه میکند تا آب به دست آمده بهترین کیفیت را دارا باشد.

دیگر فیلترهایی که در دستگاه تصفیه آب خانگی به کار رفته است، شامل موارد زیر است:

فیلتر الیافی مرحله اول، ساخته شده از پلی پروپیلن

فیلتر کربن پودری مرحله دوم، ساخته شده از کربن فعال

فیلتر کربن بلاک

فیلتر ممبران در مرحله چهارم

فیلتر پست کربن خطی به منظور حذف بو و طعم ناخوشایند

فیلتر مینرال

مخزن دستگاه تصفیه آب: یکی دیگر از اجزای اصلی دستگاه تصفیه آب خانگی، مخزن آن است. آب تصفیه شده توسط فیلتر‌ها به مخزن دستگاه تصفیه آب رفته و در آنجا برای مصرف ذخیره میشود. کیفیت مخزن به دلیل تماس طولانی مدت با آب تصفیه شده، از اهمیت زیادی برخوردار است.

پمپ دستگاه تصفیه آب: دستگاه تصفیه آب خانگی برای عملکرد بهتر نیاز به فشار آب بالایی دارد. پمپ افزایش فشار وظیفه دارد تا فشار آب خانگی را برای ورود به دستگاه تصفیه آب افزایش داده تا فیلتر ممبران بتواند به بهترین نحو عملکرد تصفیه آب را انجام دهد.

شیر برقی: این قطعه نیز یکی از مهم ترین قطعات برقی تصفیه آب است. شیر برقی به کمک دو سنسوری که در تصفیه آب دارد، میتواند به طور اتوماتیک جریان آب را در هنگام ضرورت قطع و در هنگام نیاز وصل کند.

راهنمای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب

بهترین تصفیه آب خانگی چه دستگاهی است؟

نوع فیلتراسیون اسمز معکوس

فرآیند اسمز معکوس، جدید ترین سیستم برای تصفیه کردن آب است. اسمز معکوس با تحت فشار قرار دادن آب، جریان آب که به طور طبیعی از غلضت کم به غلظت زیاد است را تغییر داده و به طور معکوس جریان آب از غلظت زیاد به سمت غلظت کم تر می‌رود.

فرآیند اسمز معکوس RO برای تصفیه آب، مواد محلولی همچون نمک، فلزات سنگین مانند کلسیم، جیوه و آهن را از آب حذف میکند. مقدار حذف این آلاینده ها به این صورت است که موادی مانند سرب، کلر، سولفات و فسفات تا 98 درصد با استفاده از سیستم اسمز معکوس از آب حذف می‌شوند. بقیه آلاینده ها و فلزات سنگین مانند جیوه، نیکل، آرسنیک و کلسیم نیز تا بالای 90 درصد از آب حذف می‌شوند.

فواید استفاده از اسمز معکوس :

به طور کلی و خلاصه، اگر بخواهیم به خواص و مزیت های استفاده از سیستم اسمز معکوس اشاره کنیم، به موارد زیر می‌رسیم:

بهتر کردن طعم و بهبود بوی آب

در دسترس بودن آب تصفیه شده در تمام اوقات

محافظت از محیط زیست با عدم خرید بطری های آب معدنی

نگهداری و تعمیر آسان

حذف ناخالصی های موجود در آب تا اندازه‌ای که آب باکیفیت ارائه شود.

برند دستگاه تصفیه آب خانگی

مارک‌های متنوع و زیادی از دستگاه‌های تصفیه آب در ایران موجود است و هر برند ویژگی‌های مختلفی را با کیفیت‌های مختص خود ارائه می‌کند. وظیفه ما به عنوان خریدار این است که برند‌های معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسیم و پس از آن اقدام به خرید بکنیم.

از جمله بهترین برند‌ دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران، به طور خلاصه میتوان به برند‌های هیوندای کره، سی سی کا تایوان، لایف واتر، فلاکستک، آکوا، آکواجوی و سافت واتر اشاره کرد.

 قطعا مارک‌های دیگری نیز برای دستگاه تصفیه آب وجود دارد که ممکن است از نظر کیفیت قابلیت‌های مناسبی را داشته باشد. اما برند‌های نام برده شده جزو برند‌های معتبر و دارای استاندارد‌های تصفیه آب هستند.

تعداد مرحله و فیلتر های دستگاه تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب به طور کلی با استفاده از مراحل فیلتراسیون یا تعداد فیلتر های موجود در آن ها از یکدیگر متمایز می‌شوند. به طور کلی دستگاه تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس دارای پنج یا شش فیلتر است. البته برخی از دستگاه ها دو فیلتر اختصاصی دیگر نیز با خود دارند که مجموعا 8 مرحله فیلتراسیون را برای تصفیه آب به ارمغان می‌آورد.

دو فیلتر اضافه که به فیلتر های اختیاری نیز معروفند؛ به آب خاصیت قلیایی بیشتری میدهند و همچنین نقش محافظ را برای مراحل فیلتراسیون دیگر ایفا میکنند.

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی

از فاکتور های مهم دیگر در خرید دستگاه تصفیه آب قیمت آن است. دلایل زیادی قیمت دستگاه تصفیه آب را تعیین میکنند. این فاکتور ها عبارتند از مراحل فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب، برند دستگاه تصفیه آب، کیفیت فیلتر ها و متریال به کار رفته در ساخت دستگاه آب تصفیه کن و ... .

البته در انتخاب دستگاه تصفیه آب باید دقت لازم را داشته باشید. از این جهت که متاسفانه در حال حاضر کلاهبردارانی وجود دارند که دستگاه های تقلبی و تولید داخل خود را به مشتریان نا آگاه به عنوان دستگاه اصل تایوان میفروشند. با فروش این دستگاه ها نه تنها در قیمت کلاه برداری میکنند، بلکه با فروش دستگاه بی کیفیت، سلامت مشتریان خود را به خطر می‎اندازند.

محل خرید دستگاه تصفیه آب

همانطور که اشاره شد با افزایش فروشندگان نا معتبر اینترنتی و تلفنی، انتخاب محل خریدی که از اعتبار آن اطمینان داشته باشید از مهم ترین گام ها برای خرید دستگاه تصفیه آب است.

بهترین تصفیه آب خانگی چه دستگاهی است؟

شرکت پاکاب گستر با ارائه خدمات پس از فروش مادام العمر و ارائه گارانتی برای تمام محصولات به مدت یک تا دو سال، از معتبر ترین شرکت ها برای خرید دستگاه تصفیه آب است. از مزیت های دیگر خرید دستگاه تصفیه آب از شرکت بازرگانی پاکاب گستر، نصب و ارسال رایگان دستگاه ها توسط این شرکت است. در صورت بروز هر گونه مشکل پس از نصب، کارشناسان پاکاب گستر به سرعت مشکل شما را رفع خواهند کرد.

همچنین کارشناسان مشاوره و فروش پاکاب گستر برای مشاوره و پاسخ به سوالات شما عزیزان حضور دارند. برای تماس با شرکت پاکاب گستر با یکی از شماره های درج شده در بنر بالا تماس بگیرید، یا به سایت شرکت، به نشانی https://www.digipakab.com مراجعه کنید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار