تزریق خون تازه در سازمان اطلاعات سپاه با ورود حاج کاظم
کد خبر: 1094253
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004afF
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
تشدید فوبیای جدید در رژیم‌صهیونیستی با تحولات جدید در سازمان اطلاعات سپاه
زمستان سال ۱۳۹۶ میان بچه‌های رزمنده بهبهانی آمد و در گوشه مجلس نشست. خیلی ساده و ساکت به سخنان حاضران در جمع گوش می‌داد و غرق در خود بود.
مرتضی سیمیاری

زمستان سال ۱۳۹۶ میان بچه‌های رزمنده بهبهانی آمد و در گوشه مجلس نشست. خیلی ساده و ساکت به سخنان حاضران در جمع گوش می‌داد و غرق در خود بود. ناگهان مجری جلسه در میان جمعیت انبوه حاضر در سالن چشمش به او می‌افتد و با شور و شوقی وصف‌نشدنی به حاضران اعلام می‌کند که سرباز اسلام، نور چشم امام و رهبری، مدافع حرم فاطمی در میان ما آمده است. با اصرار فراوان بهبهانی‌های میهمان‌نواز، حاج ابومهدی المهندس پشت تریبون می‌رود و در وصف شهید دقایقی می‌گوید: «وقتی رفت، دلم سوخت، فکر می‌کردم دنیا به آخر رسیده و جنگ را باخته‌ایم، زیرا اسماعیل رفته و انگیزه‌ها میان رزمندگان فروکش خواهد کرد، اما بعد‌ها متوجه شدم این رودخانه رو به اقیانوس است. مکتب خمینی همچنان شهید می‌داد، این یعنی نهضت ادامه دارد.»
در بیش از چهار دهه تلاش سرافرازانه انقلاب اسلامی در پیچ و خم حوادث گوناگون از نهالی کوچک به درختی استوار با ریشه‌های عمیق، حکم ابومهدی المهندس همچنان جاری است، زیرا در میان تکانه‌های مختلف عرض هدفمندی نهضت به مرور افزایش یافته است. همان‌طور که بعد از شهادت سیدعباس موسوی مجاهد جان برکف، سیدحسن نصرالله، پرچم نهضت مهدوی را در لبنان برافراشته نگه داشت، در این سو نیز پس از شهادت جانسوز حاج قاسم، سپاه قدس از نیرویی با رگ‌های متورم به سازمانی با مویرگ‌های عمیق و متراکم تبدیل شده است، این به آن معناست که هر حرکتی در بطن انقلاب اسلامی به سمت رشد و شکوفایی بیشتر امتداد دارد.

مبارزه از تپه‌های الله‌اکبر تا کوچه‌های تهران
روایت است که در میان سازمان اطلاعاتی‌ها حسن باقری یک متخصص ویژه بود، او سایه دشمن را قبل از آمدنش حس کرده و در میان پنج لشکر زرهی دشمن تا بن دندان مسلح هراسی سخت انداخته بود. در دورانی که رژیم بعث با حمایت آواکس‌های امریکایی، ایستگاه‌های سیار رژیم‌صهیونیستی و برخی کشور‌های اروپایی، عناصر نفوذی ستون پنجم و مزدوران منافقین و پول برخی شیوخ فاسد عربی برای نابودی انقلاب اسلامی نقشه کشیده بودند و صدام گمان می‌کرد هر تحرکی در داخل کشور را زیر نظر دارد! چند جوان گمنام و کم‌ادعا بنای سازمان اطلاعات سپاه را در یکی از پادگان‌های تهران گذاشتند.
این تشکیلات اطلاعاتی و عملیاتی آن روز‌ها یک پایش در تهران و پای دیگرش در جبهه‌های نبرد علیه دشمن بود. پاسدار‌های کم‌ادعای واحد اطلاعات سپاه در اوج مظلومیت هم درگیر با منافقین و اشرار مسلح در گوشه و کنار کشور بودند و هم درگیر جمع‌آوری نقشه اطلاعاتی دشمن در تپه‌های الله‌اکبر! ازاین‌رو اطلاعات سپاه هم زیر ضربات عملیات مهندسی شهید می‌داد و هم در جبهه‌ها، حتی بسیاری از رزمندگان اطلاعات سپاه در جبهه با گرای ستون پنجم شناسایی می‌شدند و در کوچه‌پس‌کوچه‌های تاریک شهر به درجه رفیع شهادت می‌رسیدند.
این تجربه خونین و افتخارآمیز، از واحد اطلاعات سپاه یک سازمان مقتدر، انقلابی و پرقدرت ساخت که در کنار وزارت اطلاعات سایر واحد‌ها و یگان‌های اطلاعاتی دیگر به کابوس دشمن تبدیل شده است. در دورانی که امریکا با طمع عدم‌دسترسی جمهوری اسلامی ایران به سیستم اپتیک سعی در یکه‌تازی امنیتی با سیستم‌های پیشرفته در منطقه با قصد ضربه به مقاومت را داشت، همین سربازان گمنام امام زمان (عج) با استطاعت از جوهر وجودی امام (ره) و سیره مکتبی آقا، چنان سیطره‌ای یافته است که هر تحرکی از جانب دشمن پیش چشم ما قرار دارد.

تحولات در اطلاعات سپاه نشانه چیست؟
اواخر هفته گذشته با حکم فرمانده کل سپاه، حجت‌الاسلام حاج حسین طائب پس از ۱۳ سال تلاش خستگی‌ناپذیر و مجاهدت شبانه‌روزی، بار این مسئولیت سنگین را به خلف شایسته خود سردار حاج محمد کاظمی سپرد.
تغییرات اخیر در تعاملات درونی اطلاعات سپاه نشانه آن است که فرمانده جدید با شناخت کامل از تحولات درونی، بیرونی و احاطه کامل تشکیلاتی انتخاب شده است. این تغییرات خونی تازه در رگ‌های قوای مبارزه با دشمن خارجی و ایادی، مزدوران و نیز معاندان جاری خواهد ساخت و سازمان اطلاعات سپاه را همچون گذشته به کابوس شبانه‌روزی استکبار بین‌المللی تبدیل خواهد کرد.
روزنامه یدیعوت آحارونوت چاپ رژیم‌صهیونیستی سال گذشته در تحلیلی از فعالیت‌های اطلاعاتی و عملیاتی جمهوری اسلامی ایران نوشت که تمرکز تهران روی مناطق اشغالی تنها به حضور واحد‌های مقاومت در جولان خلاصه نمی‌شود. این روزنامه به مقامات صهیونیست هشدار داده بود سربازان گمنام حضرت مهدی (عج) به بیخ گوش مقامات اسرائیل رسیده‌اند و سایه آن‌ها در حیفا و تل‌آویو پشت شهرک‌نشین‌ها را لرزانده است. این اشراف به حدی بود که الیعاز چنی ماروم، فرمانده سابق نیروی دریایی رژیم‌صهیونیستی در یسرائیل هیوم نوشت که اطلاعات ارتش صهیونیست به ایرانی‌ها باخته است! این همان نقطه اتکایی است که هفته گذشته نفتالی بنت در تشریح آن اعلام کرد احتمالاً شهرک‌نشینان ۸۰ سالگی این رژیم مجهول را نمی‌بینند.
بخش مهمی از این رشد امنیتی و اطلاعاتی به طور قطع محصول سازمان اطلاعات سپاه است که این روز‌ها از یک واحد کوچک با اهداف عملیاتی محدود در روز‌های سخت مبارزه با گروهک‌ها، دشمن بعثی و ستون پنجم در دهه ۶۰ با تلاش سربازان گمنامش و فرماندهانی، چون شهیدان حسن افشردی، اسماعیل دقایقی و فرماندهان لایقی مانند طائب و کاظمی در سایه مدیریت الهی حضرت آقا شکوفا شده و بالا آمده است.

هزار گلی که شکوفه کرد
در ۱۳ سال گذشته سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه مأموریت‌های موفق داخلی و خارجی بسیاری را انجام داده‌اند که بسیاری از آن‌ها در فضای رسانه‌ای قابل بیان نیست، اما جست‌وجویی ساده نشان می‌دهد اطلاعات سپاه هزاران مأموریت‌های تعریف‌شده را با موفقیت اجرا کرده است. ضربه سنگین به مفاسد اقتصادی، باند‌های اختلاسگر و شبکه فساد بانکی توانست عوامل التهاب‌ساز اقتصادی و ارتشا را بدون اغماض سیاسی دستگیر و تنها در یک فقره بیش از ۴۰۰ میلیون یورو را به بیت‌المال بازگرداند. ضربه سخت به شبکه نفوذ و برخورد قاطع با آمدنیوز‌های داخلی و خارجی، تروریست‌ها و جاسوسانی که زیر پوشش تاجر، فعال محیط‌زیست، روزنامه‌نگار و توریست به داخل کشور تردد کردند، بخشی کوچک از دستاورد‌هایی است که از نظر امنیتی قابل بیان است.

انتقال مأموریت در سازمان اطلاعات سپاه
سازمان اطلاعات سپاه با تحولات راهبردی با مدد هدایت رهبری معظم انقلاب اسلامی امروز ارتقای اطلاعات یافته و از سطوح تاکتیکی به سطح راهبری رسیده است، این حفظ راهبری دفاعی باعث ورود فعال این سازمان انقلابی به حوزه تهاجمی شده است. در حال حاضر سازمان امنیتی کشورمان با گسترش نگاه مأموریتی در جغرافیای جهان اسلام لرزه بر اندام دشمن و سازمان‌های تروریستی فعال، چون سنتکام انداخته است. اگر در دهه ۶۰ اطلاعات سپاه در برخورد با گروهک‌ها تنها رویکرد پیش‌بینی و پیشگیری داشت، امروز به مدد نگاه حضرت بقیه‌الله اعظم امام زمان (عج) سازمان اطلاعات سپاه با هماوردی و پیشی گرفتن از سرویس‌های اطلاعاتی غرب و نظام سلطه، کمک شایانی به سیاست خارجی کشور می‌کند و نقش اشرافی و صیانتی دارد و همزمان به مقابله با نفوذ و انحراف‌سازی دشمن می‌پردازد. انجام عملیات‌های پیچیده فریب اطلاعاتی سرویس‌های دشمن در کیس‌های متعدد تنها بخشی از ضرباتی است که دشمن توانایی تشخیص آن را دارد.
آنچه قابل بیان است اینکه امروز سازمان اطلاعات سپاه در حوزه اطلاعات دفاعی- نظامی تنها کشور برخوردار از سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات فضایی- بومی در منطقه است که قادر است اطلاعات تصویری مورد نیاز خود را از اهداف مورد علاقه جمع‌آوری و با دانش و نرم‌افزار‌های تخصصی بومی تفسیر کند. این دستاورد در ترکیب با اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط پیشرفته‌ترین حسگر‌های جمع‌آوری اطلاعات الکترونیک و الکترواپتیک که روی پهپاد‌های بومی در برد‌های مختلف کوتاه، متوسط و بلند با مداومت پروازی بیش از ۲۴ساعت و همچنین پایگاه‌های جمع‌آوری سیگنالی زمینی با توان پوشش در برد‌ها و ارتفاع مختلف، توان اطلاعات نظامی قدرتمند و منحصربه‌فرد را در اختیار فرماندهان نظامی ما قرار می‌دهد که عملیات‌های موشکی و هوایی سال‌های گذشته به عین‌الاسد، داعش، پهپاد‌های امریکایی و اسرائیلی مثال‌های افتخارآفرین آن است.
آنچه آمروز دشمن از اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات و سایر نیرو‌های گمنام امنیتی در کشورمان درک می‌کند، تنها موج‌هایی از یک اقیانوس است که ستون اطلاعاتی دشمن آن را ارزیابی کرده است. رفتن شیخ حسین و آمدن حاج محمد کاظمی همان تهاتر اطلاعاتی است که پیش از این مقاومت اسلامی آن را زیر گوش دشمن اجرا کرده است. این تحولات پرده اول از یک واقعه بزرگ است، به زودی ترس سنگین در زیرزمین‌های مناطق اشغالی به فوبیای حاد تبدیل خواهد شد، این حماسه قطعی است!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار