برگزاری کنگره بین‌المللی شعر ترکی «اوره‌ک‌لر سرداری» در اردبیل
کد خبر: 1074586
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VY2
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
رئیس حوزه هنری استان اردبیل:
رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، کنگره بین‌المللی شعر ترکی «اوره‌ک‌لر سرداری» در اردبیل برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، امیر رجبی در گفتگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها،  کنگره بین‌المللی شعر ترکی «اوره‌ک‌لر سرداری» در اردبیل برگزار می‌شود که در راستای تولید محتوای آثار مکتب شهید سلیمانی در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: پیشگامی شعرای استان اردبیل در وصف قهرمان ملی، سردار دل‌ها در حوزه‌های مختلف مبنای کار قرار گرفته که به همین منظور در رشته‌های تجسمی آثار هنرمندانه و ارزشمندی ارسال شده که در این زمینه جریان تولید آثار هنری با موضوع مکتب شهید سلیمانی ادامه دارد.

 رئیس حوزه هنری استان اردبیل گفت: نگاه برون‌مرزی و حضور شعرای مطرح کشور اعم از داغستان، روسیه، آذربایجان، ترکیه و قزاقستان در این کنگره حضور خواهند یافت که با بررسی آثار دریافتی شهید سلیمانی جایگاه ویژه‌ای در بین هنرمندان خارجی دارد که این موضوع به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

رجبی تصریح کرد: تولید نماهنگ مرد در میدان سال گذشته و تهیه مستند فرمانده با همرزمان حاج قاسم سلیمانی محقق شده و رونمایی از سرود زیبایی با نام «اوره‌ک‌لر سرداری» محقق شده که این موضوع به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است که در این زمینه تمام تلاش خود را به‌کار خواهیم گرفت.

وی اظهار کرد: اشاعه مکتب شهید سلیمانی در بین کودکان و نوجوانان بیش از هر مسئله دیگری حائز اهمیت است که باید در این زمینه به تمامی اهداف خود جامه عمل پوشانده و با رفع مشکلات و موانع موجود در این زمینه گام برداشته و شاهد تحقق اهداف مورد نظر باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار