قرارگاه خاتم الانبیاء بزرگراه اهر-مشگین‌شهر را اجرا می‌کند
کد خبر: 1074170
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VRK
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
سرپرست اداره راه و شهرسازی اهر با بیان این‌که قرارگاه خاتم الانبیاء پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر را اجرا می‌کند، گفت: پیمانکار نزدیک به یک‌ماه است که مستقر شده و در حال تجهیز کارگاه و انتقال ماشین‌آلات است.

اکبر فلاح در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: قرارداد وزارت راه و شهرسازی با قرارگاه خاتم الانبیاء برای احداث ۲۰ کیلومتر از جاده اهر-مشگین‌شهر با اعتبار اولیه ۲۸۶ میلیارد تومان است.

وی گفت: تحرکات و برنامه‌های قرارگاه خاتم الانبیاء در پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر امیدوارکننده است و نشان می‌دهد قصد دارند هر سال ۷ کیلومتر از این پروژه را تحویل دهند.

وی با اشاره به این‌که سه پروژه راه‌سازی در شهرستان اهر در دست اجراست، اظهار داشت: پروژه دوبانده کردن گویجه‌ بئل به طول ۴ کیلومتر با قرارداد اولیه ۲۸ میلیارد تومان در حال اجراست که ۳۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان اهر افزود: تا کنون ۳۰۰ هزار مترمربع خاکبرداری شده و ۱۵۰ هزار مترمکعب نیز خاکبرداری از پروژه گویجه‌بئل انجام می‌شود.

وی گفت:حدود ۱۱ پُل در گردنه‌ی گویجه‌بئل احداث می‌شود که از این تعداد ۵ مورد تکمیل شده و یا در حال تکمیل است.

وی با بیان این‌که دلیل روند کُند ارتقای کمربندی جنوبی به بزرگراه؛ جابه‌جایی تأسیسات و تملک است، گفت: پروژه ارتقای کمربندی جنوبی به بزرگراه با قرارداد اولیه ۷۶ میلیارد تومانی در حال احداث بوده که تابه امروز پنج درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فلاح گفت: در این پروژه نیاز به جابه‌جایی تیرهای برق و یک کیلومتر خط انتقال گاز لازم است.

وی ادامه داد: برای جابه‌جایی یک کیلومتر خط انتقال گاز در پروژه کمربندی جنوبی؛ به ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت اما با تعامل و هماهنگی بین مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی و فرماندار اهر، شرکت گاز استان متعهد به جابه‌جایی خط انتقال گاز شد که برای این طرح پیمانکار مشخص شده است.

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان اهر با ذکر این‌که پروژه کمربندی جنوبی به تملک یک هکتار از زمین‌های قرار گرفته در مسیر پروژه نیازمند است، خاطرنشان کرد: یکی از موانع پروژه ارتقای کمربندی جنوبی به بزرگراه، عدم تملک اراضی بود چراکه زمین ۸۹ نفر در مسیر پروژه قرار گرفته که نیاز به تملک دارد، هرچند کارشناسانی برای تملک انتخاب شده ولی هنوز منابع مالی تأمین نشده است.

وی با اشاره به وعده‌ی معاون وزیر راه و شهرسازی برای فعال‌سازی کمربندی شرقی اهر افزود: با توجه به اینکه شرایط کمربندی شرقی اهر به صورت پروژه مستقل قابل حل نبود، قرار شد تا به پروژه بزرگراه اهر-مشگین‌شهر پیوست شود تا بزرگراه اهر-مشگین‌شهر به جاده کلیبر متصل و از بار ترافیکی داخل شهر اهر کاسته شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورت تحقق این امر قرارگاه خاتم الانبیاء مجری احداث کمربندی شرقی خواهد بود.

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان اهر گفت: در جریان سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به شهرستان اهر ۲۰ میلیارد تومان اوراق به بزرگراه اهر-تبریز اختصاص یافته بود که برای بدهی پیمانکاران در نظر گرفته شد.

جاده اهر- مشگین شهر از راه های ارتباطی پرتردد با چشم اندازهای زیبای گردشگری می باشد که متاسفانه به دلیل کم عرض و غیراستاندارد بودن آن همه ساله شمار زیادی از هموطنان مان در تصادفات رانندگی آنجا جان خود را از دست می دهند. 

برچسب ها: اهر ، مشکین شهر ، قرارگاه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار