استاندارد بین‌المللی فرش باید در تبریز تعریف و ارایه شود
کد خبر: 1067014
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TZu
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: استاندارد بین‌المللی فرش باید با همکاری تمامی اتحادیه‌ها و انجمن‌های این حوزه و متخصصان امر در تبریز که شهر جهانی فرش است تعریف و ارایه شود.

علی جهانگیری  در جلسه شورای راهبری خوشه فرش و تابلو فرش تبریز با اشاره به اینکه تبریز در حوزه فرش دارای سابقه و دانش است، افزود: هنرمندان این هنر تمامی اصول، قواعد و باید ها و نبایدها را در ذهن خود دارند که باید به شکل یک استاندارد جهانی مکتوب و ارایه شود.

وی با اشاره به اینکه تبریز پایتخت جهانی فرش و تابلو فرش می باشد، گفت: متاسفانه در شهر جهانی فرش هیچ نماد و المانی از این هنر صنعت دیده نمی شود.

جهانگیری تاکید کرد: ضروری است شهرداری با بهره گیری از متخصصان و کارشناسان این هنر طرح های زیبا و در خورشان از سبک های مختلف فرش را به صورت المان در نقاط مختلف شهر تهیه و نصب کند.

وی پیشنهاد داد: کتابی در زمینه طراحی فرش با ماهیت تکمیل  زنجیره ارزش و افزایش توان تولید و کتابی نیز در زمینه پیشکسوتان حوزه فرش و تابلو فرش با ماهیت بررسی و تحلیل طرح های فرش و تابلو فرش برای ارتقای کیفیت و توان صادراتی تهیه و تدوین شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در راستای توسعه فعالیت های بازاریابی و فروش داخلی، برگزاری حراجی فرش و تابلو فرش به صورت کاملا تخصصی و فنی مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری حراجی یک امتیاز و مزیت جدید برای فرش ایجاد خواهد کرد، افزود: تبریز در زمینه طراحی فرش در کشور اولین است و باید در این حراجی خاص ترین و بهترین طرح ها ارایه شود.

برچسب ها: فرش ، تابلو ، تکمیل
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار