راه‌اندازی ۱۹ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استان اردبیل توسط بسیج
کد خبر: 1061916
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SFg
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل:
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: از تمام ظرفیت‌ها و امکانات سپاه و بسیج برای مهار ویروس کرونا استفاده می‌شود و تاکنون تعداد ۱۹ مرکز تجمیعی واکسیناسیون توسط بسیج و سپاه در استان اردبیل راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اردبیل، سردار غلامحسین محمدی اصل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای عمل به منویات فرماندهی  معظم کل قوا و پیرو دستور فرمانده کل سپاه مبنی بر استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود سپاه‌های استانی برای مقابله با ویروس کرونا،از تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود در مجموعه بسیج و سپاه در استان اردبیل استفاده می‌شود.

وی بیان کرد: برای تسریع در روند واکسیناسیون تاکنون 19 مرکز تجمیعی در سطح استان به همت بسیج جامعه پزشکی، معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه استان و بهداری تیپ 37 حضرت عباس(ع)،بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی راه اندازی شده است که از این تعداد 6 مرکز به صورت کامل توسط بسیج و سپاه و 13 مرکز واکسیناسیون تجمیعی نیز با مشارکت ادارات بهداشت و درمان مدیریت می شود.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل تصریح کرد: تاکنون بیش از 50 هزار دز واکسن کرونا در مراکز تجمیعی بسیج و سپاه تزریق شده است که بیش از 150 نفر نیروی انسانی اعم از پزشک، پرستار، پیراپزشک، کادر اداری، بسیج و جهادگر در این مراکز بکارگیری شدند.

محمدی اصل افزود: تعداد 5 درمانگاه بسیج و سپاه با تمام ظرفیت به صورت سه شیفت با به کارگیری 50 نفر پزشک و 120 نفر پرستار و کادر درمانی به صورت روزانه به بیش از 2 هزار و 500 نفر در استان ارائه خدمت می‌کنند.

وی گفت: برای ویزیت و تزریق واکسن کرونا به افراد بالای 60 سال جامانده از واکسن به خصوص افراد معلول و سالمند،6 اکیپ سیار پزشکی راه اندازی شده است و تعداد 15 دستگاه اکسیژن ساز نیز تهیه و در اختیار بیماران کرونایی در استان اردبیل قرار گرفته است.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل عنوان کرد: با توجه به نیاز فوری و شرایط بحرانی کرونا در استان،مرکز آی سی یو با ظرفیت 12 تخت با تمام امکانات مدرن و پیشرفته و پزشکان متخصص و نیروی درمانی مورد نیاز،در بیمارستان امام رضا (ع) اردبیل توسط نیروی زمینی سپاه راه اندازی شد.

محمدی اصل گفت: با توجه به نیاز استان اردبیل به بخش بستری بیماران کرونایی،این بخش نیز با 52 تخت بیمارستانی و نیروی درمانی و پرستاری مورد نیاز با مشارکت نیروی زمینی سپاه در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل راه ایجاد شد.

وی بیان کرد: در راستای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی بستری در بخش های کرونایی بیمارستان امام خمینی(ره)،یک دستگاه بزرگ اکسیژن ساز با ظرفیت 4500 لیتری با همکاری بهداری نیروی زمینی سپاه در این بیمارستان مستقر شد و هم اکنون نیز اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی را تامین می‌کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار