۵۲۷ میلیارد تومان به ۱۳دانشگاه برتر کشور اختصاص یافته است
کد خبر: 1054832
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QPQ
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۵
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر اعلام کرد: در بودجه امسال برای نخستین بار ۵۲۷ میلیارد تومان به ۱۳دانشگاه برتر کشور اعتبار اختصاص یافته است.

علیرضا منادی  اظهار کرد: بودجه امسال نسبت به پارسال در حوزه آموزش، مهارت و دانشگاه های علوم پزشکی به چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید که این بودجه در تاریخ بودجه ریزی بی نظیر است. 

وی افزود: آموزش و پرورش ۱۰هزار میلیارد تومان، نوسازی ۱۰هزار  میلیارد تومان، هنرستان ها، مدارس استثنایی ۲ هزار میلیارد تومان که امکان خرید لب تاپ برای مناطق محروم نیز از این اعتبار ممکن شده است. 

منادی ادامه داد: در موضوع فن آوری به دانشگاه های فنی و حرفه ای، مهارتی و سازمان فنی و حرفه ای ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص یافت. 

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پنج میلیارد تومان برای آموزش مهارت زندانیان و پنج میلیارد تومان برای آموزش مهارت سربازان پیش بینی شده است.  

وی همچنین از همسان سازی حقوق وزارت علوم و تحقیقات و آموزش پزشکی با تمام دانشگاه های آموزش عالی کشور خبر داد و افزود: چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تومان به این موضوع اختصاص یافت و برای هر استاد از ۶ تا ۱۴ میلیون تومان افزایش حقوق دربرداشت. 

برچسب ها: تبریز ، دانشگاه ، نماینده
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار