لزوم ارائه هدفمند تسهیلات بانکی به پروژه‌های تولیدی
کد خبر: 1051680
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Paa
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۹
استاندار خراسان رضوی مطرح کرد؛
استاندار خراسان رضوی با اشاره به موضوع کمبود تسهیلات به عنوان مهم ترین چالش بخش تولید استان، گفت: در تلاشیم بخشی از مشکلات تولید استان را از طریق تامین منابع مالی برطرف کنیم.

محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد راهبردی «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» ضمن تبریک آغاز دهه کرامت و تولد حضرت معصومه(س) با بیان اینکه یکی از مهم ترین چالش‌ها و مطالبات بخش تولید استان، موضوع تسهیلات است، اظهار کرد: به دنبال استفاده از ظرفیت‌های استان در راستای حمایت عملی از تولید هستیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به برنامه نهایی تامین مالی توسط بانک‌ها که در این جلسه ارائه شد، ادامه داد: با توجه به حضور قابل توجه بخش خصوصی در استان این ظرفیت باید در جهت توسعه برنامه‌های استان به کار گرفته شود.

وی عنوان کرد: به دنبال افزایش نظارت‌ها و هماهنگی‌ها هستیم البته در این راستا بانک‌ها هم باید پاسخگو باشند و بتوانند در چهارچوب سیاست‌های کلان کشور وظایف خود را دنبال کنند.

معتمدیان بیان کرد: سال گذشته اعتبار قابل توجهی در استان توزیع شد اما در سیاست‌گذاری‌ها نیاز به برنامه ریزی دقیق تری وجود دارد چرا که به عنوان مثال عمده پرداخت‌ها در بخش خدمات انجام گرفته و در بخش کشاورزی به عنوان یکی از پیشران‌های اصلی اقتصاد استان فقط ۹ درصد تخصیص داشته‌ایم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: باید گزارش‌های ماهیانه از روند اجرای برنامه تامین مالی را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم با هدف‌گذاری‌های مربوطه تطبیق بدهیم.

وی ادامه داد: در برنامه نهایی تدوین شده تامین مالی باید حتما سهمی برای فعال‌سازی پروژه‌های عمرانی به دنبال مطالعه دقیق بر اساس اولویت‌ها در نظر گرفته شود.

معتمدیان در خصوص ضمانت‌های اجرایی برنامه مورد نظر گفت: حتما نظارت‌ها باید به صورت دقیق صورت بگیرد.

استاندار خراسان رضوی در انتهای سخنان خود تاکید کرد: در مجموع تحت هیچ شرایطی به دنبال محدود کردن اختیارات بانک‌ها نیستیم اما در تلاشیم بخشی از مشکلات تولید استان را از طریق تامین منابع مالی برطرف کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی