۸سال از وعده‌های بی‌سرانجام پروژه انتقال اب به ملکشاهی می‌گذرد
کد خبر: 1051418
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004PWM
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۳
وعده های بی حاصل؛
۸سال است که مردم شهرستان ملکشاهی در بلاتکلیفی و انتظار وعده‌های پوچ مسئولان برای تامین و انتقال آب این شهرستان هستند.
آزادپور

شهرستان ملکشاهی در استان ایلام یکی از مناطقی است که سال‌هاست با مشکل تامین آب شیرین روبه‌رو است، این درحالی است که این شهرستان در چند کیلومتری سد "چم گردلان" قرارگرفته و با این وجود متاسفانه مردم آن از داشتن آب شرب سالم محروم هستند. هرچند مردم شهرستان ملکشاهی دارای آب لوله‌کشی هستند، اما متأسفانه این آب قابل شرب نیست و مردم برای تامین آب آشامیدنی مجبورند از آب چشمه‌های اطراف یا آب‌های معدنی استفاده کنند.
یکی از شهروندان ملکشاهی گفت: سال‌هاست مردم شهرستان ملکشاهی با مشکل نبود آب آشامیدنی دست و پنجه نرم می‌کنند و مسئولان فقط به دادن وعده اکتفا کرده‌اند.

رحیمی با بیان این‌که شهرستان ملکشاهی در نزدیکی سد چم گردلان قرارگرفته، اما متأسفانه از آب این سد بی بهره است اظهار داشت: بهره‌مندی از آب شرب سالم یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم شهرستان ملکشاهی است که از مسئولین درخواست داریم هرچه سریع‌تر جهت تحقق این مهم اقدام کنند.

عدم تعیین تکلیف پروژه

ادامه بحران آب شرب در شهرستان ملکشاهی در حالی است که پروژه انتقال آب از سد ایلام به ملکشاهی سال ۹۲ کلنگ‌زنی شده‌است، اما متأسفانه با وجود گذشت ۸ سال از کلنگ‌زنی، این پروژه کماکان تعیین تکلیف نشده است.

استاندار ایلام طی ماه‌های گذشته با بیان اینکه پروژه خط انتقال آب از سد ایلام به ملکشاهی هم‌اکنون با پیشرفت فیزیکی مناسب در حال اجراست افزود: برای تکمیل این پروژه و پرداخت مطالبات پیمانکار، نیازمند تخصیص اعتبار از سوی وزارت نیرو هستیم.

بهره‌مندی از آب شرب، مطالبه به حق مردم

ساکنان یکی از روستا‌های ملکشاهی نیز در این باره با بیان این‌که نبود آب شرب سال‌هاست به یک معضل برای مردم ملکشاهی و به ویژه روستاییان تبدیل شده است افزود: روستاییان مجبورند برای تهیه آب شرب از چشمه، مسافت‌های بسیار زیادی را طی نمایند.

امیر گچی اظهار داشت: بهره‌مندی از آب شرب سالم از مطالبات اصلی مردم و روستاییان این منطقه است که بار‌ها از مسئولان درخواست شده جهت تحقق این مهم اقدام نمایند، اما متأسفانه این مشکل کماکان ادامه دارد.

تکمیل پروژه نیازمند ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار

نورالله تیموری اظهار داشت: پروژه انتقال آب به شهرستان ملکشاهی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با بیان این‌که پروژه آب‌رسانی به ملکشاهی شامل ۳ واحد ایستگاه پمپاژ و یک واحد تصفیه خانه آب است افزود: تکمیل پروژه مذکور به ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

لزوم تامین اعتبار

تیموری با اشاره به عملیات اجرایی تصفیه خانه آب اشاره ملکشاهی اضافه کرد: در صورت راه‌اندازی این ایستگاه ۱۵۵ لیتر در ثانیه آب تصفیه شده سد ایلام وارد شبکه توزیع شهر ملکشاهی و روستا‌های آن می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای استان ایلام در پایان گفت: در صورت تامین اعتبار پروژه‌های مذکور تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

با توجه به اهمیت تامین آب شرب در هر منطقه، ضروری است اجرای خط انتقال آب از سد چم گردلان به شهرستان ملکشاهی تسریع شود تا یکی از مطالبات چندین ساله مردم این شهرستان به سرانجام برسد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار