آخرین آمار کرونا در جهان +جدول
کد خبر: 1048392
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004OjY
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
طبق آخرین آمار جهانی در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۶۱۷ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۳ هزار و ۹۹۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۶۵ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۸۵۴ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۷۸۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۴۴ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۲۹ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۸ هزار و ۵۴۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۳۲۴ نفر رسیده است؛ تاکنون ۶۰۱ هزار و ۹۴۹ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۲۷۶ هزار و ۲۶۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۵ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۴۴۰ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۲۸۷ هزار و ۱۵۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۷۴ هزار و ۳۷۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۵ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۱۹۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۴۴۱ هزار و ۸۶۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده اند.

کشور‌های فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس و ایتالیا نیز به ترتیب با ۵ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۳۹۷، ۵ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۳۸، ۴ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۶۷۶، ۴ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۵۲۷ و ۴ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۵۲۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های آلمان با ۳ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۷۷۷ مبتلا و اسپانیا نیز با ۳ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۹۲۸ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۲۷ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۱۸۰، ۲۲ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۴۴۰ و ۱۴ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۱۱۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار کرونا در جهان +جدول

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار