کرونا زنگ خطری برای جمعیت جهان خواهد بود
کد خبر: 1045453
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ny9
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
صادق فر گفت: ویروس کرونا و شیوع آن در کشور که سلامت جامعه را تهدید می‌کند، زنگ خطری برای جمعیت جهان نیز خواهد بود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد صادقی فر جمعیت شناس با اشاره به کاهش میزان موالید در طی سال‌های اخیر اظهار کرد: طی دو سال اخیر ویروس کرونا جمعیت زیادی را تحت تاثیر خود قرار داده و سلامت همگان را تهدید کرده است که علاوه بر آن زنگ خطری برای جمعیت ایران خواهد بود.

او ضمن تاکید بر تاثیرگذاری کرونا روی جمعیت جهان گفت: با توجه به اینکه کشور ما هم در دسته کشور‌های پیر دنیا است، متاسفانه ویروس کرونا سبب شده است تا همان حداقل میزان موالیدی که هرساله در کشور شاهد بودیم نیز کاهش پیدا کند؛ که این خبر خوشی برای آینده کشور نخواهد بود.

صادقی فر عنوان کرد: تعداد زیادی از زنان جوانی که قصد فرزند دار شدن را دارند، معتقدند که وجود ویروس کرونا سبب افزایش استرس دوران بارداری خواهد شد و به دلیل اینکه اکثر بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها آلوده به ویروس کرونا هستند، آن‌ها قادر نخواهند بود که به این مراکز مراجعه کنند.

این جمعیت شناس تصریح کرد: خانواده‌ها به ویژه زوج‌های جوان برای حل این بحران که آینده کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد، باید به فکر فرزندآوری باشند، گرچه که دولت و نهاد‌های حمایتی نیز باید به سیاست‌های افزایش جمعیت توجه ویژه داشته باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار