پرداخت ۴۵ میلیارد تومان حق سنوات پاکبانان و کارگران شهرداری مشهد
کد خبر: 1041191
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MrP
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبر داد
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت:امسال برای نخستین بار در بین کلانشهرهای کشور با مساعدت شورای شهر ۴۵ میلیارد تومان حق سنوات پاکبانان و کارگران در حال پرداخت است.

مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در یکصد و بیست و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد،اظهار کرد: نیروهای خدمات شهری در تمام مناسبت‌ها و ایام پیک سال فعال هستند تا خدمات مطلوب را به شهروندان ارائه کنند، از این رو برای تأمین رفاهیات و کمک به مزایای این افراد لایحه‌ای تنظیم شده تا کمک‌های مستمری برای پاکبانان که در معرض آلودگی‌ها قرار دارند، داشته باشیم.

وی با بیان اینکه معاینه‌های ادواری پاکبانان مشهد با هماهنگی مرکز پزشکی شهرداری انجام می‌شود، افزود:یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پاداش به مناسبت‌هایی همچون ایام الله دهه فجر، شب یلدا، میلاد حضرت زهرا (س) و میلاد حضرت علی (ع) به ۱۰ هزار کارگر فضای سبز پرداخت شده است.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد خاطرنشان کرد:تا پایان امسال یک میلیون تومان پاداش مازاد بر عیدی نیز به کارگران خدمات شهری مشهد پرداخت می‌شود.

 

استقبال از بهار 1400 در مشهد

وی با اشاره به تدابیر برنامه‌ریزی شده برای نوروز ۱۴۰۰، تصریح کرد:زیباسازی منظر شبانه شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی، همواره یکی از مهم ترین اولویت‌های مدیریت شهری بوده و تلاش شده با اجرای طرح‌های متنوع و استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز و با مصرف بهینه انرژی، منظر شبانه زیبایی در شهر امام رئوف ایجاد شود.

یعقوبی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲۳۱ هزار متر طول ریسه نوری در سطح شهر مشهد نصب شده است، افزود:از این میزان بیش از ۶۰ هزار متر طول ریسه بندی، تنها در استقبال از بهار ۱۴۰۰ (بهمن و اسفندماه ۹۹) اجرا شده است، که ۲۶ درصد کل میزان ریسه‌های نوری شهر مشهد را شامل می‌شود.

 

نصب 1200 المان در مشهد

وی با اشاره به اینکه بخشی از المان های امسال نیز المان های حجمی و توپیاری خواهد بود، گفت:المان های حجمی یا توپیاری مورد استقبال شهروندان بوده است که امسال نیز 50 مورد از این دست با روش بومی جدید و مشابه نمونه های خارجی تولید شده با کاشت گیاه بر روی سازه ها در کنار 26 المان اتوپیاری و مجموعا 76 مورد ساخته و آماده جانمایی است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد:مجموعا بیش از 1200 المان در سطح شهر و در بخش خدمات شهری و در حوزه گل ها جانمایی خواهد شد که از این تعداد 1050 مورد مربوط به سال های گذشته بوده که رنگ امیزی و جانمایی های جدید خواهند شد.

وی از کاشت ۱۷ میلیون گل به وسعت ۱۹ هکتار در شهر در آستانه نوروز خبر داد و گفت:سال گذشته ۵۵ درصد از این گل‌ها توسط تولیدکنندگان بومی تأمین شد و امسال این رقم به بیش از ۹۴ درصد رسیده همچنین ۱۵۰ نیروی کارگری برای تولید گل‌ها به کار گیری شده‌اند.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد با بیان اینکه سطح گل کاری‌های امسال ۱.۵ هکتار بیشتر از سال گذشته است، افزود: ۱۵ میلیون گل در طرح‌های متنوع در بیش از ۹۰۰ لکه گل‌کاری استفاده می‌شود.

وی ادامه داد:خدمات شهری مشهد در شرایط عادی ۳۶۰۰ نیروی پیمانکاری فضای سبز دارد و یک هزار و ۶۰۰ نفر کارگر روز مزد نیز برای گل‌کاری بکارگیری شده‌اند.

استفاده از 220 تن رنگ

یعقوبی با بیان اینکه بالغ ۲۲۰ تن رنگ برای رنگ آمیزی جداول شهر در اختیار مناطق شهرداری قرار گرفته است، گفت: دو میلیون و ۳۰۰ هزار متر طول در معابر اصلی و فرعی رنگ‌آمیزی می‌شود تا شاهد نازیبایی‌ها در شهر نباشیم.

وی با اشاره به آذین بندی‌های شهر در کنار زیباسازی‌ها و اضافه شدن المان‌های فرهنگی، تصریح کرد: ۶0 هزار رشته لامپ کم مصرف با طیف رنگی بالا در ۵۰ نقطه شهر با طرح‌های ویژه و هوشمند اجرا می‌شود تا جلوه خاصی به سطح شهر دهد.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد با تاکید بر توجه ویژه به زیباسازی ورودی‌های شهر مشهد، گفت:ریسه بندی محورهای منتهی به حرم با استفاده از المان‌های مناسبتی انجام می‌شود و ۶۵ هزار شعله لامپ با ۲۰۰ پایه روشنایی در این ریسه بندی‌ها استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه فضا آرایی شهر مشهد در قالب المان‌ها، باغچه‌های گل و فلاورباکس ها (در مکان‌هایی که امکان کاشت وجود ندارد) انجام می‌شود، خاطرنشان کرد:استفاده از ۱۷ هزار فلاورباکس به زیبایی‌های شهر مشهد در ایام نوروز می‌افزاید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار