نقش زنان نباید از تاریخ و انقلاب حذف شود
کد خبر: 1040917
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Mmz
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور:
حجت الاسلام والمسلمین شکری، به نقش آفرینی زنان در دفاع از حریم امنیت و حریم فکری جامعه و ایستادگی در برابر دشمنان اشاره کرد و گفت: نقش زنان نباید از تاریخ حذف شود و یا در انقلب نادیده گرفته شود.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام والمسلمین یوسف علی شکری، امروز(16 اسفند) در در همایش لشکر فرشتگان تاریخ ساز(یادواره ۱۷ هزار شهید زن و جانباز) در لرستان، به ایستادگی زنان و مردان در دوران جنگ و دفاع از خاک کشور و انقلاب اشاره کرد و  اظهارداشت: زنان دوش به دوش مردان از حریم امنیت و حریم فکری جامعه و راه امام با تمام وجود دفاع کردند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بر ضرورت تکریم شهدا و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تأکید کرد و افزود: امام راحل جایگاه شهید را برای ما آنچنان که باید تبیین کرد و رهبر معظم انقلاب تأکید بر تکیریم و تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان دارد، آنان می دانند که شهید، جانباز و آزاده و خانواده های آنان چه کار بزرگی انجام دادند.

وی در ادامه عنوان داشت: به برکت خون شهدا، استقامت و ایثار و ازخودگذشتگی خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و نقش آفرین زنان، مادران و خواهران شهدا و جانباز بنیان رفیعی با سازه های مستحکم بنا شده است که دشمن بعد از ۴۲ سال هیچ غلطی نمی کند.

حجت الاسلام والمسلمین شکری به خیالات شیطانی دشمنان اشاره کرد و گفت: دشمن عمق پایداری زنان را می بیند، زنان جانباز که پایدار به پای مردان ایستادند و در برابر دشمنان از خاک کشور دفاع کردند.

وی به وفاداری زنان شهدا و جانبازان که با تمام وجود پروانه وار به دور فرزندان خویش می چرخند و برای ارتقای علمی، دینی و معرفتی فرزندان خود تلاش می کنند اشاره کرد و گفت: مردم بیدار هستند، با شعور، با فکر هستند و عمق دین در عمق فکر آنان وجود دارد و این مهم مردم را به انقلاب وفادار کرده است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه امروز دشمن ما را بهتر از خودمان شناخته است، خاطرنشان کرد: دشمن از خانواده شهدا که مردانه به پای انقلاب ایستاده اند، می ترسد.

وی با تأکید بر اینکه نقش زنان را نباید هرگز را از تاریخ حذف کنیم و از انقلاب نادیده بگیریم، بیان داشت: زنان هرگز کمتر از مردان در شکل گیری انقلاب نقش نداشتند، زنان انقلاب مردانه در برابر دشمنان ایستادند، مادران و همسران شهدا جانبازان و ایثارگران در کنار مردان در تمدن اسلامی نقش داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین شکری بیان کرد: زنان در روزهای تنهایی انقلاب کنار مردان بودند و امام راحل و رزمندگان را تنها نگذاشتند و مردانه در صحنه حضر بودند، مردانه یعنی در راه پیمانی که با خدا بستند دروغ نگفتند و شیرزنانه در کنار مردان در صحنه های انقلاب نقش آفرینی کردند.

وی یادآور شد: زنان مردانه نیازهای خود را مردانه پای انقلاب ریختند تا انقلاب مستحکم تر بشود، همسران شهید عمر خود را به پای فرزندان می سوزانند تا آنان بالنده بشوند و رشد یابند و نباید از آنان غافل شد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با تدکید بر اینکه باید قدر شهدا جانبازان و ایثارگران خانواده و فرزندان آنان را بدانیم، عنوان داشت: ما در برابر خانواده شهدا جانبازان و ایثارگران مسئولیت سنگینی بر دوش داریم.

وی با اشاره به تأسیس بنیادی برای حمایت از جامعه ایثارگر، گفت: این عظمت راه را نشان می دهد حرکت جمعی برای حمایت لازم است تا تبیین شهادت صورت گیرد و عمق پیدا کند.

برچسب ها: شهدا ، زنان ، جامعه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار