آقایان کانون وکلا! لطفاً وقتی به دادگاه‌ می‌روید ماسک بزنید، همین!
کد خبر: 1040635
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MiR
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
کانون‌های وکلا هم نامه زدند که به ما واکسن خارج از نوبت بزنید! عجب دنیایی شده‌است که در روز روشن، رانت‌خواران، رانت خودشان را در زرورق پیچیده، مکتوب می‌کنند و فریاد هم می‌زنند؛ آنگاه با کت و شلوار و کراوات برایش استدلال هم می‌کنند، البته استدلال که چه عرض کنم، مغالطه‌ای از نوع «رفع مقدم» یا «ایهام انعکاس» و حتی «سوتالیف». خلاصه همه‌جور چیزی به هم می‌بافند تا ویژه‌خواری را توجیه کنند. بدبختی مضاعف‌تر آنکه همین‌ها خودشان را فرشته عدالت می‌نامند و بر این قائلند که اگر نباشند، کمیت عدالت لنگ است! وای بر عدالتی که فرشته‌اش اینچنین به غایت ویژه‌خوار و انحصارطلب و مغلطه‌باز باشد.
محمدصادق فقفوری
سرویس جامعه جوان آنلاین: مشکل اساسی نظام اسلامی با همین ویژه‌خواران بوده و هست. با اندوهی فراوان، جالب است که دیگر بوی تعفن ادا و اطوار‌های ژیگول‌های ادکلن‌زده، بیش از حد ممکن شده‌است. دسته‌ای از مردم بخت برگشته چند نفری را علم می‌کنند، باد می‌کنند و آنگاه در فضای مجازی و غیرمجازی برایشان لایک و فالوور می‌فرستند، آخر کار هم باید سر تعظیم جلویشان خم کنند و برده‌وار به هر آنچه می‌گویند گوش و جان بسپرند، چه انتخابات ریاست جمهوری باشد، چه واکسن کرونا! بعد، عیش و نوش برای باد شده ویژه‌خوار باشد و فقر و مرگ و میر برای ماسوی.

اصلاً اگر کسی نخواهد چنین وکلایی وجود خارجی داشته‌باشند، باید کی را ببیند؟ مگر نه اینکه فاصله طبقاتی و درآمد‌های میلیاردی باعث شده‌است برخی وکلا تافته‌ای جدا بافته شوند و در ذهن مردم هم این گونه شکل بگیرد که وکیل یعنی، زیاده‌خواه. البته دور از جان عزیز قاطبه وکلایی که شریفند و مطالبه واکسن خارج از نوبت هم نداشته‌اند.

عمق مغالطه کانون وکلا در نامه به وزیر بهداشت با یک نگاه جزئی مشهود است؛ در نامه نوشته شده «مستمراً مجبور به حضور در مراجع قضایی هستیم. شغل وکلا در پاندمی کرونا پرخطر است». عجب! با این دو جمله که معلوم می‌شود نانوا و بقال و کودک کار سر کوچه از وکلا اولی به دریافت واکسن هستند، چون کارشان پرخطر‌تر است. خیلی‌های دیگر «مستمراً مجبور به حضور در مراجع قضایی هستند»، خون شما رنگین‌تر از بقیه است که فقط به شما واکسن بزنند؟! از این گذشته، رفتگری که ته‌مانده غذا‌های اعیانی پولدار‌ها را از جلوی خانه‌تان جمع می‌کند تا بوی تعفن غذا‌های لوکس شهر را پر نکند هم بر شما در دریافت واکسن کرونا و خیلی چیز‌های دیگر امتیاز دارد. بگذریم که هنوز حتی بیماران خاص، کهنسالان و بسیار افراد نیازمند هستند که واکسن نزده‌اند و احتمالاً هم تا آخر کرونا نخواهند زد.

پس از ۷۰ سال، تا همین‌جا هم تصور قاطبه جامعه از وکیل و وکلا بیش از اندازه مخدوش شده‌است. لطفاً گوشه‌ای بنشینید، یا اگر به دادگاه می‌روید مثل همه ماسک بزنید و الکل به همراه داشته باشید، به کسانی که با شما در ارتباط هستند، تهمت کرونایی نزنید، شاید خودتان ناقل کرونا باشید، صدای خود را متبخترانه بلند نکنید، نخوت و غرور نهادینه‌شده در درونتان را بروز ندهید، تا بلکه بیش از این دردی بر درد‌های مردم کرونا‌زده نیفزایید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار