انتشار شماره جدید فصلنامه اخلاق با رویکرد اخلاق رسانه
کد خبر: 1038643
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MCJ
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
رییس پژوهشکده الهیات و خانواده وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول احمدیان گفت: شماره 61 فصلنامه اخلاق منتشر و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

.به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، رییس پژوهشکده الهیات و خانواده وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار داشت: رسانه یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای مدرنیته و جهان صنعتی است که تأثیر بینظیری بر جوامع بشری داشته است.

وی گفت: نقش رسانه در تغییر تفکرات جوامع بشری و پیشبرد مخاطبان به ‌سوی اهداف صاحبان رسانه بر کسی پوشیده نیست. همچنین، رسانه در روابط بین‌الملل و جهت‌دهی افکار عمومی تأثیر بسزایی دارد.

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده با بیان این که رسانه، جهان را به دهکدۀ کوچکی تبدیل کرده است که در آن، حجم عظیم اطلاعات و دادهها در کمترین زمان جابه‌جا میشود و فرصتها و تهدیدهای  زیادی را برای آحاد مردم و جوامع و کشورها ایجاد می کند، گفت: با وجود دسترسی راحت و سریع به اطلاعات، ارتباط آسان مردم جهان با یکدیگر و در پرتوآن، رونق روزافزون اقتصادی و سیاسی و علمی، شوربختانه تهدیدهای رسانه بیشتر از فرصتهای آن است.

وی تصریح کرد: امروزه قدرت رسانهای در اختیار صاحبان زر و زور و تزویر و مستکبرانی است که جوامع و افکار عمومی را در راستای اهداف مستبدانۀ خود جهت‌دهی میکنند و با انواع حیلههای رسانهای، آن‌ها را به دام مطامع پلید خود می‌اندازند.

حجت الاسلام و المسلمین احمدیان تصریح کرد: این قدرت‌ها، فرهنگ غنی و اصیل وسنتها و ارزشهای جوامع گوناگون را نادیده می‌گیرند و در نبردی یک‌طرفه، بدون آنکه به آنان فرصت دفاع بدهند، اهداف و ارزشهای ضداخلاقی خود را بر آنان تحمیل میکنند. گستردگی و فراگیری رسانه موجب شده همۀ دولتها، گروهها و احزاب بتوانند از آن به سود خود بهره بگیرند و بدینوسیله، خواستههای حق یا ناحق خود را بر دیگران تحمیل کنند.

وی گفت: تنها ابزاری که رسانه را در مسیر اهداف درست و انسانی قرار میدهد و از تهدیدهای آن میکاهد، به‌ کارگیری اخلاق رسانه است. در این شماره، بعضی از مباحث مربوط به اخلاق رسانه، در قالب شش مقالۀ زیر، برای مخاطبان فرهیختۀ فصلنامۀ اخلاق گردآوری شده است: «رشد اخلاقی کودکان در کشاکش رسانه و خانواده»، «اخلاق حرفه‌‏ای رسانه‌ها در جمهوری اسلامی ایران؛ مفاهیم و مصادیق»، «قرآن و شاخص‌های اخلاقی مدیریت رسانه»، «اخلاق اجرا در برنامه‌های غیرنمایشی رسانۀ ملی با تأکید بر عنصر حیا در اجرای زنان»، «اخلاق حرفه‎ای در رسانه‌های خبری تراز انقلاب اسلامی» و «بایستگیهای اخلاقی در حرفۀ تهیه‌کنندگی».

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده در پایان گفت: از میز اخلاق قطب اخلاق و خانواده و سبک زندگی دفتر تبلیغات اسلامی که در نشر این شماره همکاری کردند و نیز ازگروه اخلاق و رسانۀدفتر پژوهش‌های بنیادی ادارۀ کل پژوهش‌های اسلامی سازمان صداوسیما که مقالات برتر همایش «علمی پژوهشی اخلاق و رسانه» را در اختیار فصلنامه قرار دادند، قدردانی کنم.

علاقه مندان برای تهیه و مطالعه نسخه الکترونیک این شماره از فصلنامه می توانند به پایگاه اینترنتی فصلنامه به نشانی www.Aakhlagh.Morsalat.ir  و پایگاه اینترنتی مرسلات به نشانی www.Morsalat.ir  مراجعه نمایند

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار