آخرین آمار ویروس کرونا در جهان+جدول
کد خبر: 1037424
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lse
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته ۴۵۸ هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شدند و همچنین ۹۳۷۱ نفر جان خود را از دست دادند.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۰۴ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۲۴۳ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۵۸۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۷۶ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۵ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۱۳ هزار و ۴۵۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۷ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۴۵۷ نفر رسیده است؛ تاکنون ۴۶۱ هزار و ۹۳۰ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۲ هزار و ۹۱۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۷۹۱ هزار و ۱۲۳ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۴ هزار و ۷۴۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۵۳ هزار و ۶۶۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۹ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۹۲۱ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۲۷ هزار و ۵۹۲ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده است.

کشور‌های روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۳ میلیون و ۹۰۱ هزار و ۲۰۴، ۳ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۸۲۵، ۳ میلیون و ۲۵۱ هزار و ۱۶۰، ۲ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۳۸۹ و ۲ میلیون و ۵۸۳ هزار و ۷۹۰ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های ترکیه با ۲ میلیون و ۵۰۱ هزار و ۷۹ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۲۵۲ هزار و ۴۸۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، هند و برزیل به ترتیب با ۱۶ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۷۷۸، ۱۰ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۴۵۵ و ۸ میلیون و ۲۳۶ هزار و ۸۶۴ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار ویروس کرونا در جهان+جدول

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار