مرگ دومین دانش آموز مدرسه کانکسی دزفول
کد خبر: 1036738
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lha
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۶
حادثه آتش‌سوزی مرموز در مدرسه کانکسی شهرستان دزفول با مرگ دومین دانش‌آموز وارد مرحله‌ای تازه شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: ساعت‌۲۲ دوشنبه ۲۹‌دی‌ماه خبر رسید که مدرسه کانکسی در روستای کنگرستان دزفول دچار آتش‌سوزی شده و سه معلم و سه‌دانش‌آموز به شدت دچار سوختگی شده و راهی بیمارستان سوانحی سوختگی اهواز شده‌اند. در حالی که علت اولیه حادثه اصابت صاعقه اعلام شده‌بود، در بررسی‌های بعدی امید بن‌عباس مدیرکل مدیریت بحران خوزستان علت را انتشار گاز اعلام کرد، اما درباره چگونگی نشر گاز توضیح نداد. در حالی که تحقیقات در جریان بود سه‌شنبه هفته گذشته خبر رسید که نیما همتی ۱۵‌ساله با سوختگی ۵۷‌درصد به علت شدت جراحت فوت شده است و تلاش برای نجات سایر مصدومان در جریان است تا اینکه روز گذشته تسنیم خبر داد که یکی دیگر از دانش‌آموزان که امین الیاسی نام داشت با ۸۴‌درصد سوختگی جانش را از دست داده‌است.

درباره وضعیت معلمان هم اعلام شده است که حسین رضایی میرقائد، معلم حق‌التدریس با ۹۵ درصد سوختگی در بیمارستان امام کاظم اصفهان بستری است. دو معلم، یکی با ۵۷‌درصد و دیگری با کمتر از ۵۰ درصد سوختگی در بیمارستان آیت‌الله طالقانی اهواز بستری هستند.

برادر حسین رضایی میرقائد معلمی که در این حادثه دچار سوختگی‌۹۵‌درصد شده و در بیمارستان امام کاظم اصفهان بستری است، اعلام کرد که طبق گفته‌های برادرش شب حادثه صاعقه‌ای زد، پس از آن کپسول گازی که داخل کانکس بود منفجر شد و حادثه اتفاق افتاد. پسر علی عیسی‌پره یکی دیگر از معلمان حادثه دیده گفت که سه معلم داخل کانکس بودند، داخل کانکس کپسول گازی وجود داشت که از آن برای پخت غذا استفاده می‌کردند و کانکس برق کشی شده بود، معلمان مشغول صحبت بودند که ناگهان صاعقه شدیدی با کانکس برخورد کرد. با اصابت صاعقه برق کانکس جرقه زد و پس از آن ناگهان انفجار وحشتناکی رخ داد.

عموی نیما همتی نوجوانی که ۶‌بهمن بر اثر سوختگی ۵۷ درصدی جان باخت، گفت: «نیما تا سال گذشته دانش‌آموز بود و امسال به دلیل مجازی شدن آموزش‌ها در مدرسه ثبت نام نکردند و تصمیم داشت سال بعد که کلاس‌ها حضوری شد دوباره به مدرسه برگردد؛ خانه مادر بزرگ نیما در روستای کنگرستان بود و او آن شب در خانه مادربزرگش مهمان بود.» او درباره حادثه گفت: «یکی از نوجوانان برای معلمان غذا برده بود و دو نفر دیگر نیز برای کمک وارد کانکس می‌شوند که دچار سوختگی شدند، آنگونه که اهالی محل و مصدومان می‌گویند، صاعقه باعث انفجار گاز پیک نیک شده است.»

محمد رضا سیفی، مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و عشایر آموزش و پرورش که به دیدار حسین رضایی میر قائد معلم عشایری رفته است، گفت: خوشبختانه وضعیت این معلم رو به بهبود است، بنده با او صحبت کردم و توانایی صحبت کردن را دارد. وی افزود: خواسته این معلم و خانواده‌اش تبدیل وضعیت او از حالت حق‌التدریس به پیمانی است، او جزو گروهی از معلمان حق‌التدریس است که امسال تعیین تکلیف شده‌اند، بنده وضعیت استخدامی این معلم را پیگیری خواهم کرد. سیفی درباره امنیت کلاس‌های کانکسی در مناطق عشایری گفت: صاعقه یک حادثه است و باید کانکس‌ها به صاعقه‌گیر مجهز شده و ایمن‌سازی شوند بنده نمی‌توانم به طور صددرصد بگویم تمام کانکس‌ها صاعقه گیر دارند یا خیر، البته سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور مسئول تأمین امنیت مدارس و کانکس‌ها است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار