دولت ائتلافی ایتالیا در آستانه فروپاشی قرار گرفت
کد خبر: 1035065
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LGb
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
حزب "ایتالیا زنده باد" در دولت ائتلافی ایتالیا در پی بالا گرفتن مناقشات بر سر بسته اقتصادی کمکی کرونایی در دولت ائتلافی وزرای خود را از دولت خارج کرد تا در بحبوحه کرونا بحران سیاسی جدیدی را برای دولت "جوزپه کونته" ایجاد کند.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: ائتلاف دولتی در ایتالیا به دلیل مناقشات بر سر طرح‌های اقتصادی در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.

"ماتئو رنتزی"، رهبر حزب " ایتالیا زنده باد" شب گذشته به حمایت خود از دولت ائتلافی خاتمه داده و دو تن از وزرای خود را از کابینه خارج کرد.

به این ترتیب "جوزپه کونته"، نخست وزیر ایتالیا که می‌خواست با یک برنامه اقتصادی کلان بر بحران اقتصادی غلبه کند حالا دولت ائتلافی اش از هم پاشیده است.

با خروج ماتئو رنتزی و وزرایش از ائتلاف کابینه، کونته اکثریت خود را در پارلمان از دست داد.

حزب " ایتالیا زنده باد" انتقاد شدیدی به بسته کمکی کرونایی دولت که بخش عمده آن از صندوق کمک اتحادیه اروپا تامین مالی می‌شود وارد کرده است.

ماتئو رنتزی درباره هدر رفتن پول‌های اتحادیه اروپا و ایتالیا در این طرح اقتصادی به دلیل عدم سرمایه گذاری دراز مدت در برخی بخش‌ها از جمله مبارزه با بیکاری جوانان ابراز نگرانی کرده است.

رنتزی منتقد دولت کونته در مدیریت بحران کرونا و نیز نحوه هزینه ۲۰۰ میلیارد دلاری کمک مالی اتحادیه اروپا در چارچوب برنامه احیای اقتصادی است و مدت‌هاست می‌گوید می‌خواهد از دولت ائتلافی خارج شود.

دو وزیر حزب ماتئو رنتزی که استعفا کردند در جریان نشست سه‌شنبه شب کابینه برای تصویب لایحه هزینه ۲۰۰ میلیارد دلاری کمک مالی اتحادیه اروپا در چارچوب برنامه احیای اقتصادی شرکت نکردند.

با خروج حزب "ایتالیا زنده باد" از دولت ائتلافی بحران در دولت ائتلافی ایتالیا تشدید می‌شود.

رسانه‌های ایتالیایی احتمال می‌دهند که کونته در بحبوحه بحران کرونا بخواهد از برگزاری انتخابات مجدد جلوگیری کند. بر اساس گزارش رسانه‌ها کونته می‌تواند به عنوان جایگزین از پارلمان رای اعتماد بخواهد و به دنبال کسب اکثریت دیگری باشد.

کونته روز چهارشنبه با رئیس جمهور درباره مناقشات روزافزون در دولت ائتلافی صحبت کرده است.

اگر دولت ایتالیا بعد از خروج وزرای حزب "ایتالیا زنده باد" دچار فروپاشی شود رئیس جمهور ایتالیا نقش مهمی درباره تصمیم گیری برای اقدامات بعدی خواهد داشت.

ماتئو رنتزی شب گذشته اعلام کرد که وزیر کشاورزی و وزیر خانواده از حزب خود را از دولت ائتلافی خارج کرده است.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار