بانوان، فرهنگ یار ترافیک می‌شوند
کد خبر: 1032672
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ke0
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه طرح بانوان فرهنگ‌یار ترافیک با هدف کاهش سوانح رانندگی اجرا می‌شود تأکید کرد که براساس آمار زنان بیشترین تأثیر را در کاهش حوادث دارند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار سید کمال هادیانفر در توضیح طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک که از سال ۱۳۹۸ در سراسر کشور اجرا شده‌است، گفت: بانوان نقش مهمی در انتقال مفاهیم فرهنگ ترافیک دارند. وی با اشاره به نقش تأثیرگذار بانوان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی، ادامه داد: طرح بانوان فرهنگ یار ترافیک برای نخست به صورت آموزش حضوری و در حال حاضر به علت شرایط کرونا به صورت غیر‌حضوری برگزار می‌شود و تا‌کنون تعدادی ۳۱ هزارو ۶۶ نفر از بانوان آموزش‌های لازم را دیده‌اند که از این بانوان تعدادی موفق به دریافت حکم بانوان فرهنگ‌یار ترافیک شده‌اند و در تلاش هستیم بعد از شرایط کرونا حکم دیگر بانوان صادر و اهدا شود.

وی گفت: نظر سنجی‌های انجام شده گواه از رضایت کامل بانوان از این طرح را دارد و استمرار این طرح را در کاهش آسیب‌های ترافیکی مؤثر دانستند.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: زنان و مادران نخستین آموزگاران خانواده هستند که نقش اثرگذاری در انتقال مفاهیم اولیه زندگی دارند و تصریح کرد: حضور فعال بانوان در طرح‌های فرهنگی و اجتماعی موجب موفقیت این طرح‌ها شده است. سردار هادیانفر افزود: آمار مربوط به تصادفات و سوانح رانندگی در سطح جاده‌های کشور نشان می‌دهد که زنان بیشترین تأثیر را در کاهش تصادفات دارند. وی بخش عمده زنان سرپرست خانوار را زنانی دانست که همسر آنان در تصادف از دنیا رفته و بیان کرد: ضرورت همراهی زنان جامعه از اقشار مختلف در طرح بانوان فرهنگ‌یار ترافیک احساس می‌شود. رئیس پلیس راهور ناجا با تأکید بر لزوم توسعه انضباط ترافیکی در سطح محور‌های مواصلاتی درون شهری و برون شهری استان، خاطرنشان کرد: در این طرح مذکور زنان فعال اجتماعی در قالب سازمان‌های مردم نهاد و انجمن‌های صنفی و شرکت‌های تعاونی به ویژه زنان خانه دار مد نظر هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار