جورجیا برای بار سوم جو بایدن را پیروز اعلام کرد
کد خبر: 1030402
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K3O
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
وزیر امور داخلی ایالت «جورجیا» بعد از شمارش نهایی آرای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، نامزد حزب دموکرات را برنده رقابت انتخاباتی در این ایالت اعلام کرد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: ایالت جورجیا برای سومین بار «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات را به عنوان فرد پیروز در انتخابات ریاست‌جمهوری در این ایالت اعلام کرد. 

وزیر امور داخلی جورجیا اعلام کرد نتیجه شمارش نهایی نشان می‌دهد جو بایدن با کمتر از ۱۲۰۰۰ رأی در برابر نامزد حزب جمهوری‌خواه، «دونالد ترامپ» که در حال حاضر رئیس‌‌جمهور مستقر آمریکا است پیروز شده است. 

ایالت جورجیا چند هفته قبل از این هم پس از شکایت تیم دونالد ترامپ برای دومین بار آرای این ایالت را شمارش کرد. 

دونالد ترامپ همچنان با اصرار بر اینکه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا «تقلب گسترده» اتفاق افتاده از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده است. 

«براد رافن‌اسپرگر»، وزیر امور داخلی جورجیا در یک کنفرانس خبری گفت: «ما الان سه بار آرا را شمرده‌ایم و نتیجه بدون تغییر باقی مانده است.»

او که جمهوری‌خواه و هم‌حزبی ترامپ است گفت: «می‌دانم افرادی هستند که فکر می‌کنند انتخابات پر از مشکلات بوده، اما شواهد واقعی و حقایق، بازگوکننده ماجرای دیگری هستند.»

 چند روز پیش از این «ویلیام بار»، وزیر دادگستری آمریکا که از متحدان سرسخت ترامپ است اعلام کرد وزارتخانه تحت امر او شواهدی مبنی بر وقوع تخلفات گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که بر نتیجه نهایی اثرگذار باشد نیافته است. 

ویلیام بار قبل از برگزاری انتخابات، همراستا با ترامپ بارها از رأی‌گیری پستی انتقاد کرده و گفته بود که این روش مستعد تخلفات انتخاباتی گسترده است. 

او ماه گذشته میلادی با صدور دستورالعملی از دادستان‌های سراسر آمریکا خواست قبل از تأیید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری هر گونه ادعای جدی درباره وقوع تخلفات انتخاباتی را مورد پیگیری قرار دهند. 

با این حال، اظهارنظر صریح او مبنی بر اینکه شواهدی از تقلب در انتخابات آمریکا یافت نشده از نگاه عده زیادی به معنای پایان تلاش‌های ترامپ برای برگرداندن نتیجه انتخابات قلمداد می‌شود. 

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شد. برآوردهای رسانه‌های آمریکا حاکی است جو بایدن با کسب ۳۰۶ رأی الکترال در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی الکترال به دست آورد.

تیم دونالد ترامپ به رهبری «رودی جولیانی»، وکیل او ادعاهایی را درباره وقوع تخلفات گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح کرده و شکایت‌هایی را در ایالت‌های مختلف تنظیم کرده است. این شکایت‌ها در ایالت‌های مختلف رد شده‌اند.

ویلیام بار سه‌شنبه هفته گذشته گفته بود: «اکثر ادعاهای مربوط به تخلفات انتخاباتی، موارد خاص هستند یعنی اتفاقاتی هستند که در شرایط خاص یا توسط افراد خاص رخ داده است. اینها تخلفات سیستماتیک نیستند.»

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار