فدوی: فخری‌زاده با هوش مصنوعی ترور شد
کد خبر: 1030212
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K0K
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
جانشین فرمانده کل سپاه در تشریح جزئیات دقیق از عملیات ترور شهید فخری‌زاده گفت: تروریستی در صحنه حادثه نبوده و در این عملیات از هوش مصنوعی استفاده شده بود.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش تسنیم، سردار علی فدوی عصر دیروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه تهران طی سخنانی اظهار داشت: دشمن تاب تحمل دانشمندان و مجاهدان ما در عرصه علم را نداشت و آن‌ها را ترور کرد که آخرین آن‌ها شهید فخری‌زاده است. این مسیر تمام‌شدنی نیست زیرا مبارزه تمام‌شدنی نیست. در جهان تنها دو مسیر حق و باطل وجود دارد و حزب خدا و حزب شیطان در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و خداوند اراده کرده است که حزب خدا پیروز باشد.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: از روز ۲۴ بهمن سال ۵۷ درگیری فیزیکی بین جبهه حق و باطل در کشور ما شروع شد و حالا ۴۱ سال است که بزرگ‌ترین دشمنی‌ای که بعد از صدر اسلام صورت گرفته با انقلاب اسلامی بوده است و در طول تاریخ نمی‌توان چنین دشمنی را مشاهده کرد. این دشمنی از سوی یک جبهه متحد که شیطان بزرگ رئیس آن است صورت گرفته و همه کسانی که می‌توانستند در این جبهه قرار گرفتند. سردار فدوی با بیان اینکه در یک سال و نیم آخر جنگ با امریکایی‌ها به صورت مستقیم جنگیدیم، گفت: دشمن اگر با ما وارد جنگ سخت نمی‌شود به دلیل آن است که جرئت آن را ندارد. از سال ۱۳۳۲ بیشترین ضربات امریکا به ما در زمان دموکرات‌ها وارد شده است و تحریم‌های اساسی ما در زمان آن‌ها بوده است. سردار فدوی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان درباره انتقام شهادت سردار سلیمانی گفت: شیوه انتقام را ما تعیین می‌کنیم. ما امریکایی‌ها را به خاک مذلت نشاندیم. از سال ۶۵ به بعد امریکایی‌ها با ما مستقیماً وارد جنگ شدند و این هم در عکس‌العمل به اقدامات ما در دفاع مقدس بود و از آن زمان تا کنون همیشه همینطور بوده است و آن‌ها هم نتوانستند پیروز شوند. جانشین فرمانده کل سپاه در پاسخ به سؤالی دیگر درباره اینکه اگر انتقام سخت از شهادت سردار سلیمانی گرفته می‌شد ترور شهید فخری‌زاده اتفاق نمی‌افتاد، گفت: ما امروز در مرحله‌ای هستیم که دشمن به دنبال بازدارندگی در مقابل ما است. ما در دهه ۶۰ در مرز‌های خودمان با امریکا می‌جنگیدیم و امروز در جایی که خانه امریکایی‌ها بود با آن‌ها می‌جنگیم.

جانشین فرمانده کل سپاه درباره شهادت شهید فخری‌زاده عنوان کرد: ۱۱ پاسدار همراه شهید فخری‌زاده بوده‌اند و انفجار نیسان هم به خاطر از بین بردن پاسداران بود. آدمی در صحنه ترور نبود و ۱۳ تیر کلاً شلیک شده و همه از تیربار داخل نیسان بوده است و بقیه تیر‌ها توسط محافظان شلیک شده است. تیربار داخل نیسان هم مجهز به یک سیستم هوشمند ماهواره‌ای بوده که روی شهید فخری‌زاده زوم کرده بود و از هوش مصنوعی بهره می‌برده است. سرتیم حفاظت هم که تیر خورده به دلیل آن است که خودش را روی شهید انداخته است. شهادت سردار فخری‌زاده هم به دلیل تیری بوده که به کمر ایشان اصابت کرده و موجب قطع نخاع وی شده است.

ترور شهید فخری‌زاده با استفاده از تجهیزات ماهواره‌

سخنگوی سپاه نیز در اظهارنظری با بیان اینکه در ترور شهید فخری‌زاده از ابزار الکترونیکی پیشرفته با هدایت ماهواره‌ای استفاده شد، گفت: صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند اقداماتشان بی‌پاسخ نخواهد ماند و این موضوع در سال‌های اخیر به آن‌ها ثابت شده است.

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در مراسم گرامیداشت شهید محسن فخری‌زاده و رونمایی و اکران فیلم مستند اولین شهید مدافع حرم هرمزگان گفت: رزمندگان هرمزگانی در دوران دفاع مقدس که در لشکر پر افتخار ثارالله به فرماندهی شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی حضور داشتند و رشادت‌های بی مثالی از خود نشان می‌دادند، در دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علی‌ها هم حضور داشتند و همگان شاهد جانفشانی امثال شهید عبدالحمید سالاری و تختی‌نژاد بودند.

سردار شریف با بیان اینکه در ترور شهید فخری‌زاده از ابزار الکترونیکی پیشرفته با هدایت ماهواره‌ای استفاده شد و سرتیم حفاظت شهید فخری‌زاده جانفشانی مثال‌زدنی در صحنه داشت، گفت: صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند اقدامات‌شان بی‌پاسخ نخواهد ماند و این موضوع در سال‌های اخیر به آن‌ها ثابت شده است. وی با بیان اینکه از همان ابتدای انقلاب، امریکایی‌ها سر سازش با ملت ایران نداشتند، گفت: پیش از پیروزی انقلاب تمام امور کشور در ید قدرت امریکا و ۱۳۰ هزار مستشار آنان بود؛ بعد از انقلاب منافع امریکا و به دنبال آن صهیونیست‌ها در معرض خطر قرار گرفت و صهیونیست‌ها ملت بزرگ ایران را سد راه جنایات و دست‌درازی خود می‌دیدند. سخنگوی سپاه با تأکید بر اینکه صهیونیست‌ها اشغالگر و فاقد ریشه تمدنی هستند، گفت: این رژیم جعلی در ۷۰ سال گذشته ۲۷۰۰ نفر از عناصر نخبه کشور‌های اسلامی منطقه را ترور کرده است. خود صهیونیست‌ها نیز این ترور‌ها را مایه افتخار خود می‌دانند و اسامی این ترور‌ها را در چند کتاب منتشر کرده‌اند.
سردار شریف جلوگیری از دستیابی کشور‌های اسلامی به ویژه جمهوری اسلامی ایران به سرشاخه‌های علم را از مهم‌ترین اهداف صهیونیست‌ها دانست و افزود: ایران اسلامی به برکت خون شهدا دستاورد‌های علمی زیادی کسب کرده است و رهبر معظم انقلاب نیز بر دستیابی کشور به سرشاخه‌های علم تأکید زیادی دارند. وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها ماهیت و قدرت پوشالی خود را در معرض تهدید می‌بینند، به شکست مفتضحانه در جنگ ۳۳ روزه اشاره کرد و گفت: در حالی که صهیونیست‌ها مدعی بودند ارتش‌های عربی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن نابود ساخته‌اند، اما برابر یک گروه مبارز مسلمان و مقاوم شکست سختی خوردند. سخنگوی سپاه با یادآوری رؤیای شوم دشمنان ایران اسلامی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی با فشار‌های حداکثری تا پایان سال ۹۷ دوام نمی‌آورد، اظهار کرد: با هوشمندی ملت، با عظمت و کرامت ایستادگی کردیم و دشمنان ایران اسلامی و ملت ایران بار دیگر در دستیابی به اهداف پلید خود علیه نظام اسلامی و ملت ایران ناکام شدند.

اقدامات مقابله‌ای سپاه برای کنترل کرونا

مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به اقدامات سپاه در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: از شروع بیماری منحوس کرونا در کشور فرمانده محترم کل سپاه با دکتر نمکی تماس داشتند و در خصوص تمامی زمینه‌های همکاری اعلام آمادگی کردند. وی افزود: طی ماه‌هایی که از شروع کرونا تاکنون گذشته در چند زمینه مشخص مجموعه سپاه ورود پیدا کرده است که بخش اول آن آگاهی‌بخشی بود که همگام با صدا و سیما و سایر مجموعه‌های فرهنگی، آموزش‌های لازم برای مردم صورت پذیرد و بخش دوم شامل تجهیزاتی بود که باید برای بیمارستان‌ها مراکز بهداشتی ودرمانی تأمین شود.

سردار شریف در بخش دیگری از سخنانش به اجرای طرح شهید سلیمانی در سراسر کشور اشاره و اظهار کرد: این طرح حاصل مشارکت بسیج و وزارت بهداشت است که در این دوره غربالگری برای کمک به شناسایی مبتلایان و کمک برای درمان و شناسایی افرادی که نیاز به مراقبت ویژه دارند با همکاری خانه‌های بهداشت در دستور کار است تا بتوانیم در قالب تیم‌هایی که متشکل از پزشک، پرستار، بهیار و مسئول تأمین لجستیک نیز در آن دیده شده، امکان بهتری در درون محلات برای کمک به بیماران کرونایی و درمان آن‌ها فراهم کنیم.

سخنگوی سپاه از دستاورد‌های این طرح را کمک به کاهش مشکلات بیماران کرونایی و کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا برشمرد و تصریح کرد: این طرح به‌واسطه پراکندگی گسترده پایگاه‌های بسیج در سراسر کشور و از جمله تا عمق محلات، می‌تواند با همکاری وزارت بهداشت به اهداف ارزشمند آن که همانا تقویت ارائه خدمات به مردم در مواجهه با این بیماری است، برسد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار