احصاء ۲۰۰ چالش و ارائه راهکار توسط سازمان بسیج علمی
کد خبر: 1029021
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jh7
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
ثبت ۳۰ اختراع توسط نخبگان بسیجی آذربایجان‌شرقی
رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان‌شرقی، گفت: طی ماه‌های گذشته و در جلسات مختلف ۲۰۰ چالش از سوی نواحی و معاونت‌های علمی و پژوهشی در ۱۰ کارگروه اعلام شده و نخبگان درباره حل مشکلات راهکار‌های مختلفی ارائه داده‌اند.

همزمان با هفته بسیج جشنواره جهادگران علم و فناوری آذربایجان‌شرقی با قرائت پیام دکتر رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در سالن جلسات سپاه عاشورا برگزار شد.

این جشنواره با حضور نخبگان علمی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و ارتباط مستقیم با سایر اقشار بسیج به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

نادر ارسلانی، ضمن عرض تبریک هفته بسیج با اشاره به احصاء چالش‌ها و مشکلات توسط نخبگان اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته و در جلسات مختلف 200 چالش از سوی نواحی و معاونت‌های علمی و پژوهشی در 10 کارگروه اعلام شده و نخبگان درباره حل مشکلات راهکارهای مختلفی ارائه داده‌اند.

وی با اشاره به کارگروه‌های فعال خانه نخبگان سازمان بسیج علمی افزود:کارگروه بازاریابی و تجاری‌سازی، صنعت، محیط زیست، فناوری، بیوتکنولوژی، تدبر در قرآن، گیاهان دارویی از جمله کارگروه‌هایی هستند که در خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان‌شرقی فعال بوده و در مورد چالش‌های استانی تحقیق  می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: از طرح‌های دریافت شده 20 طرح در حوزه زیست فناوری و کشاورزی برگزیده شده  و سه طرح کشاورزی به عنوان برگزیده انتخاب شده است.

 بنا به گفته وی، 30 طرح نیز در بخش اختراعات انتخاب شده‌اند که از بین آنها نیز سه طرح برگزیده  جشنواره جهادگران علم و فناوری شده است.

ارسلانی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: نخبگان نواحی در شهرستان و تبریز در مرحله اول چالش‌های و مشکلات مربوط در زمینه‌های مختلف را احصاء کرده و بعد  از ارزیابی مشکلات و موانع کارگروه‌های شهرستانی ایجاد شود و با توجه به فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود راهکارهای متناسب با شهرستان ارائه شده و در قالب مطالبه‌گری مطرح شود.

وی یادآور شد: همکاران در نواحی علمی در شهرستان‌ها  تا اول بهمن‌ماه فرصت دارند، مشکلات مربوط به شهرستان خود را همراه با راهکارهای اجرایی و عملیاتی به سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اعلام کنند.

در پایان این جشنواره از دو طرح دانش‌محور با عنوان « سنجش میزان انحراف گردن و میزان بهبود آن» و طرح « دستگاه نوردرمانی برای درمان آکنه و ولگاریس و جوان‌سازی پوست » رونمایی شد.

برچسب ها: بسیج ، فناوری ، نخبه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار