به کاری که برعهده گرفتیم متعهد باشیم
کد خبر: 1027047
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JBH
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۷
اگر ملتی دارای وجدان کار باشد، محصول کار او خوب خواهد شد. تذکری که می‌خواستم عرض کنم این است که دو چیز را از آغاز سال شروع کنیم و به عنوان شعاری برای خودمان قرار بدهیم. آن دو چیز عبارت است از وجدان کار و انضباط اجتماعی که دو شاخص بسیار مهم است. هر کس و در هر کجا که هستیم، وجدان کار را در کاری که به گردن گرفتیم و تعهد کردیم، رعایت کنیم.
سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: به کاری که برعهده گرفتیم متعهد باشیم. توجه به کار و تلاش در سایه همکاری، تعاون، روحیه جمعی و وجدان کاری مواردی است که مقام معظم رهبری در دیدار صنوف و اقشار مختلف با ایشان بار‌ها مورد تأکید قرار داده‌اند. در ادامه گلچینی از رهنمود‌های ایشان را در این زمینه می‌خوانید.

۱- اگر ملتی دارای وجدان کار باشد، محصول کار او خوب خواهد شد. تذکری که می‌خواستم عرض کنم این است که دو چیز را از آغاز سال شروع کنیم و به عنوان شعاری برای خودمان قرار بدهیم. آن دو چیز عبارت است از وجدان کار و انضباط اجتماعی که دو شاخص بسیار مهم است. هر کس و در هر کجا که هستیم، وجدان کار را در کاری که به گردن گرفتیم و تعهد کردیم، رعایت کنیم.

۲- دائم در فکر کیفیت دادن باشید. محکم کاری و استحکام و بالا بردن کیفیت کار را مراقب باشید. یک کار اساسی باید به بهترین کیفیت‌ها عرضه شود تا ماندگار باشد.

۳- من وقتی در وضع کشور خودمان نگاه می‌کنم، می‌بینم یکی از چیز‌هایی که می‌تواند جلوی این بی‌عدالتی را به شکل منطقی و اصولی سد کند، همین کار تعاونی است. تعاون در کشور ما می‌تواند سرانگشت گره‌گشایی باشد. به نظر من، یکی از راه‌حل‌ها و اساسی‌ترین و منطقی‌ترین و بنیادی‌ترین کار‌هایی که می‌تواند در این کشور برای استقرار عدالت انجام بگیرد، «تعاون» است. همین تعاون می‌تواند کشور را – به‌خصوص امروز - از لحاظ اقتصادی هم نجات بدهد. من با مسئولان کشور... بار‌ها این را تکرار کرده و گفته‌ام که نقطه بن‌بست شکنمان، عبارت است از ایجاد اشتغال، آن هم از منابع نو و «تعاون» می‌تواند یک بازوی قوی در این راه باشد.

۴- خیال نکنید بدون عشق و ایمان می‌شود کاری کرد! این روح را تقویت کنید. اینکه من این قدر تکیه می‌کنم که نیرو‌های مؤمن و حزب‌اللهی را در بخش‌های مختلف کار و تشکیلات دولتی بیاورید و به کار بگمارید، به خاطر این است که نیروی مؤمن و دل مؤمن، این روح را تأمین خواهد کرد. به جسم اکتفا نکنید. در گزینش افراد ملاحظه کنید، کسانی باشند که این خصوصیات را رعایت بکنند - هم جهات اسلامی، هم جهات انقلابی، هم جهات ارزشی را - تا کار، واقعاً چنان‌که باید و شاید، پیش برود و هیچ لنگی و مشکلی پیدا نکند و به ابتکار، میدان بدهید. در محیط کار، سعی کنید از همه توان و استعداد و ابتکار خودتان استفاده کنید.

۵- ماهیت کارِ کارمند، خدمت است. محیط کارمندی، محیط شرافت و پاکدامنی و محیط کار برای اسلام و مسلمین است. نگذارید ساعتی از ساعات کار شما به بطالت یا به کم کاری بگذرد.

۶- الان مسئله اشتغال حقیقتاً جزو چند مسئله درجه اول ماست. امروز مسئله اشتغال در کشور ما یک مسئله بسیار مهم و اساسی است و اگر برنامه‌ریزی خوب و کارآمد و عمل جدی دنبال این عنوان وجود داشته باشد، به وضوح مشکلات به‌تدریج کاهش پیدا خواهد کرد. پرداختن به مسئله اشتغال و فعالیت تولیدی و مفید، وظیفه‌ایی است که از معنا و مفهوم جمهوری اسلامی می‌جوشد. پرداختن به مسئله اشتغال یکی از مهم‌ترین گره‌گشایی‌ها در کار مردم است و گره‌گشایی، سیره علوی است. محور همه سیاست‌های کلان اجرایی باید ایجاد اشتغال در کل کشور باشد. معنای اشتغال این است که جوان مستعد آماده به کار، فرصت تلاش و فعالیت به دست بیاورد تا هم نیاز شخصی خود را از این راه برطرف کند و هم به پیشرفت و آبادانی کشور و رونق اقتصادی آن کمک کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار