آخرین آمار جهانی ویروس کرونا +جدول
کد خبر: 1024443
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IVH
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
طبق آخرین آمار جهانی ۴۲ میلیون و ۴۹۷ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ در کشور فرانسه شمار مبتلایان از یک میلیون فراتر رفته و به مجموع یک میلیون و ۴۱ هزار مبتلا رسیده است.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۴۲ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۳۸۱ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۳۶۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۱ میلیون و ۴۲۹ هزار و ۸۳۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۸۵ هزار و ۲۳۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۹۵۳ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۲۹ هزار و ۲۸۴ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۵۳ هزار و ۳۷۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۶۸۲ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۱۷ هزار و ۹۹۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۳ هزار و ۱۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۶۵۰ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۵۶ هزار و ۵۲۸ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، اسپانیا، آرژانتین، فرانسه و کلمبیا نیز به‌ترتیب با یک‌میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۴۶، یک‌میلیون و ۱۱۰ هزار و ۳۷۲، یک‌میلیون و ۶۹ هزار و ۳۶۸، یک‌میلیون و ۴۱ هزار و ۷۵ و ۹۹۸ هزار و ۹۴۲ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های پرو با ۸۸۳ هزار و ۱۱۶ نفر و مکزیک با ۸۸۰ هزار و ۷۷۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۷ میلیون و ۱۶ هزار و ۴۶، ۵ میلیون و ۶۹۸ هزار و ۱۶۱ و ۴ میلیون و ۷۹۷ هزار و ۸۹۲ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

آخرین آمار جهانی ویروس کرونا +جدول

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار