تردد مسافران در فرودگاه‌ها کاهش یافت
کد خبر: 1019315
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HAZ
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۵
در پنج ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل، فرودگاه مهرآباد با کاهش ۳۰ درصدی نشست و برخاست هواپیما کاهش ۴۳ درصدی اعزام، پذیرش مسافر و کاهش ۴۶ درصدی ارسال و پذیرش بار مواجه بود که این ارقام در فرودگاه مشهد به ترتیب کاهش ۶۶ درصدی، ۷۳ درصدی و ۷۹ درصدی داشته است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش فارس، بر اساس تحلیل جداول و نمودار‌های شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در مرداد‌ماه امسال نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه‌های کشور ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

در ماه مورد مطالعه، اعزام و پذیرش مسافر، ۴۲ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

در مردادماه امسال ارسال و پذیرش بار و پست، ۵۰ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته کاهش داشته است. همچنین در پرواز‌های عبوری با کاهش ۶۵ درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته مواجه بوده‌ایم.

مرداد‌ماه امسال ۸ هزار و ۴۳۱ پرواز عبوری از فضای کشور داشتیم که این رقم در مرداد‌ماه سال گذشته ۲۳ هزار و ۹۷۲ پرواز عبوری بوده است.

رشد پرواز‌های عبوری از فضای کشور

بررسی جداول آمار‌های پرواز‌های عبوری نشان می‌دهد مرداد‌ماه امسال میزان پرواز‌های عبوری نسبت به تیرماه هزار و ۱۳۶ پرواز افزایش داشته است. میزان پرواز‌های عبوری در تیرماه امسال ۷ هزار و ۲۹۵ پرواز عبوری بوده است.

سهم نشست و برخاست فرودگاه‌ها در مرداد‌ماه ۱۳۹۹

در پنج ماهه امسال در ۴۸ فرودگاه زیرمجموعه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران میزان نشست و برخاست ۳۸ درصد کاهش، میزان اعزام و پذیرش مسافر ۵۲ درصد کاهش و میزان ارسال، پذیرش بار و پست ۵۷ درصد نسبت به پنج ماهه سال ۹۸ کاهش داشته است. همچنین در شش فرودگاه اختصاصی نیز میزان نشست و برخاست هواپیما در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر ۴۸ درصد کاهش و ارسال، پذیرش بار و پست نیز ۴۷ درصد کاهش داشته است.

در مجموع در ۵۴ فرودگاه کشور در پنج ماهه امسال، میزان نشست و برخاست هواپیما ۳۹ درصد کاهش، اعزام و پذیرش مسافر ۵۲ درصد کاهش و ارسال، پذیرش بار و پست ۵۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

کاهش ۱۰۰ درصدی آمار‌ها در ۴ فرودگاه کشور در ۵ ماهه امسال

در چهار فرودگاه زنجان، شاهرود، کلاله و همدان بررسی آمار‌ها نشان می‌دهد در هر سه موضوع نشست و برخاست هواپیما، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال، پذیرش بار و پست کاهش ۱۰۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته‌ایم و در این فرودگاه‌ها هیچ پروازی انجام نمی‌شود.

کاهش ۴۳ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در مهرآباد

در فرودگاه مهرآباد نیز در پنج ماهه اخیر با کاهش ۳۰ درصدی نشست و برخاست هواپیما، کاهش ۴۳ درصدی اعزام و پذیرش مسافر و کاهش ۴۶ درصدی ارسال، پذیرش بار و پست مواجه بوده‌ایم که این ارقام در فرودگاه مشهد به ترتیب کاهش ۶۶ درصدی، کاهش ۷۳ درصدی و کاهش ۷۹ درصدی داشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار