پروژه پایاب سد خداآفرین اراضی منطقه مغان را به اراضی آبی کشاورزی تبدیل می‌کند
کد خبر: 1016300
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GNw
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر پروژه پایاب سد خداآفرین با پیشرفت فیزیکی 93 درصدی در حال تکمیل است که 36 هزار هکتار از اراضی منطقه مغان را به اراضی آبی کشاورزی تبدیل کرده و در راستای تولید محصولات کشاورزی نقش موثری خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنامجو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعهدات دولت برای اشتغالزایی در استان اردبیل در طول چهار ماه گذشته در بخش‌های صنعت و کشاورزی خروجی خوبی داشته است به طوری که تاکنون در بخش صنعت به میزان 33 درصد و در بخش کشاورزی نیز به میزان 35 درصد تحقق یافته است.

وی با اشاره به تاثیر منفی شیوع بیماری ویروسی کرونا در بخش گردشگری استان اردبیل افزود: با توجه به اینکه استان اردبیل در حوزه گردشگری ظرفیت‌های بسزایی دارد شیوع بیماری ویروسی کرونا در بخش گردشگری مناطق مختلف استان با تعطیلی آبگرم‌ها، مراکز توریستی، آژانس‌های مسافرتی، هتل‌ها و مراکز اقامتی تاثیر منفی گذاشته است و تعهدات اشتغالزایی دولت در این بخش عقب مانده است.

بهنامجو از تلاش برای تکمیل پروژه عظیم کشاورزی در شمال استان اردبیل خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر پروژه بزرگ آبی و خاکی پایاب سد خداآفرین با پیشرفت فیزیکی 93 درصدی در حال تکمیل است که با بهره‌برداری کامل از آن  36 هزار هکتار از اراضی منطقه مغان را به اراضی آبی کشاورزی تبدیل شده و در راستای تولید محصولات کشاورزی نقش ویژه‌ای ایفا خواهد کرد.

استاندار اردبیل با تاکید بر نقش ویژه پایاب سد خداآفرین در توسعه استان اردبیل بیان کرد: بهره برداری کامل و 100 درصدی از پایاب سد خداآفرین علاوه بر اینکه در توسعه استان اردبیل نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند 600 هزار تن به میزان تولید محصولات کشاورزی افزوده و زمینه اشتغال‌زایی حدود 16 هزار نفر از اهالی منطقه را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین مجتمع‌های گلخانه‌ای کشور در شمال استان اردبیل احداث می‌شود اظهار کرد: در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های گلخانه‌ای کشور در شمال استان اردبیل و در مساحت 1 هزار و 600 هکتاری  احداث می‌شود و با تکمیل این پروژه بزرگ تولید سالانه محصولات کشاورزی گلخانه‌ای استان اردبیل به بیش از 500 هزار تن افزایش خواهد یافت و برای 14 هزار نفر از جوانان منطقه نیز اشتغال ایجاد می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار