پرداخت ۱۷۵۶ میلیارد تومان تسهیلات برای بهبود کسب و کار آذربایجان‌شرقی
کد خبر: 1016281
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GNd
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان‌شرقی از پرداخت یک هزار و ۷۵۶ میلیارد تومان تسهیلات به بخش صنایع و خدمات برای بهبود فضای کسب و کار خبر داد و گفت: این تسهیلات در قالب بند الف تبصره ۱۸ پرداخت شده است.

صمد ابراهیم پور اظهار کرد: در کارگروه رفع موانع آذربایجان شرقی هفت بانک عامل برای ۱۷۰ واحد تعیین شده است که نتیجه این کارگروه تا کنون تصویب یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش صنایع است که از این میزان تاکنون ۳۸۳ میلیارد تومان برای ۵۶ طرح پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در بخش پرداخت تسهیلات به صنایع رتبه چهارم کشور را دارا هستیم.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری آذربایجان شرقی گفت: در بخش کشاورزی سه بانک عامل برای ۷۳۵ پرونده تعیین شده که حاصل فعالیت این بخش نیز تصویب یک هزار و ۷۶۲ میلیارد تومان و پرداخت ۳۱۵ میلیارد تومان اعتبار است که در این زمینه نیز رتبه ۲ کشوری را داریم.

 وی میزان اعتبارات پرداختی در بخش رونق تولید را ۴۹۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای ۱۹۱ پرونده اعلام کرد و افزود: در بخش طرح های نوسازی و بازسازی برای ۴۳ واحد ۱۳۴ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

ابراهیم پور همچنین از پرداخت ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای آسیب دیده از کرونا خبر داد و گفت: تاکنون ۹۲ میلیارد تومان برای چهار هزار و ۴۰۹ مددجوی بهزیستی، ۳۱۰ میلیارد تومان برای ۱۱ هزار و ۴۱۲ مددجوی کمیته امداد و ۳۱ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان برای چهار هزار و ۴۰ نفر در مشاغل خانگی پرداخت شده است.

وی با اشاره به تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان، اظهار امیدواری کرد با همکاری رایزنان اقتصادی کشورمان در سفارت خانه‌ها و انجام تبلیغات از طریق برگزاری نمایشگاه‌ها میزان جذب سرمایه خارجی به آذربایجان شرقی افزایش یابد.

ابراهیم پور همچنین از برنامه ریزی و انجام هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری نشست‌های منطقه‌ای با استان‌های همجوار و کشورهای همسایه، با رویکردهای اقتصادی، بازرگانی و توسعه منطقه‌ای خبرداد و افزود: باید با شناسایی تنگناهای موجود در فرآیند سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران نسبت به رفع موانع اقدام کنیم.

برچسب ها: بانک ، مانع ، بخش
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار