بازنگری طرح جامع شهر اسکو براساس ضوابط عمومی و اختصاصی بافت تاریخی
کد خبر: 1014942
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G22
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
مدیر‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از بازنگری طرح جامع شهر اسکو براساس ضوابط عمومی و اختصاصی بافت تاریخی خبر داد.

 احمد حمزه‌زاده در جلسه کمیته بافت تاریخی شهر اسکو با تأکید به لزوم رعایت ضوابط عمومی و اختصاصی بافت تاریخی در شهر اسکو، اظهار داشت: اسکو از جمله ۱۶۸ شهر کشور است که بافت تاریخی آن به وسعت 76 هکتار توسط شورای عالی معماری و شهرسازی مصوب شده است، از این‌رو نظارت بر ساخت‌ و سازهای منطبق با ضوابط بافت تاریخی در آن امری ضروری است.

مدیر‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی در ادامه به لزوم بررسی طرح جامع شهر اسکو اشاره و یادآور شد: با توجه به لزوم بررسی موقعیت بافت تاریخی در شهر اسکو و تمرکز و سیاست‌گذاری طرح جامع براساس بافت تاریخی، طرح جامع شهر اسکو در راستای تمرکز بیشتر بر رعایت ضوابط بافت تاریخی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حمزه‌زاده تأکید کرد: با توجه به اینکه گردشگری فرهنگی و تاریخی محور اصلی توسعه گردشگری در استان است، اهمیت توجه و اجرای کامل ضوابط در نگهداری از بافت و آثار تاریخی باید دوچندان باشد؛ به همین منظور رعایت ضوابط و همچنین مشارکت جمعی دستگاه‌های اجرایی و مدیریت شهری در این امر ضروری است که باید در شهرستان‌های دارای بافت تاریخی نیز باید الزاماً به‌صورت کامل اجرا شود.

برچسب ها: اسکو ، ضوابط ، بافت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار