کاهش ۷ درصدی بارش‌ها نسبت به سال آبی گذشته
کد خبر: 1014867
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004G0p
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
میزان بارندگی‌ها در کشور از ابتدای مهر سال ۹۸ تا ۲۰ مرداد امسال، نسبت به میانگین بلندمدت (۵۱ ساله) در حالی افزایش ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته ۷ درصد کاهش داشته است.
به‌گزارش جوان آنلاين از وزارت نیرو، متوسط ارتفاع بارندگی‌ها در این مدت ۳۱۳.۵ میلی‌متر بوده که این رقم در مدت مشابه سال آبی گذشته ۳۳۸.۴، میانگین ۱۱ ساله، ۲۲۶ میلی‌متر و میانگین بلندمدت ۲۴۱.۷ میلی‌متر بوده است.

بنا بر این گزارش، بیشترین ارتفاع بارندگی‌های امسال با ۴۶۵.۴ میلی‌متر مربوط به حوضه آبریز دریای خزر و کمترین آن با ۱۴۸ میلی‌متر مربوط به حوضه آبریز مرزی شرق است؛ این دو رقم نسبت به مدت میانگین بلندمدت به ترتیب ۱۷ و ۳۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

در این مدت همچنین ارتفاع بارش‌ها در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، ۴۴۷.۸، دریاچه ارومیه ۳۵۸.۷، فلات مرکزی ۲۳۱.۳ و حوضه سرخس ۲۹۰.۱ میلی‌متر بوده است.

حجم ریزش‌های جوی در تیر ماه امسال با توجه به بارش‌های سیل‌آسا در برخی استان‌ها حدود ۵.۸ میلیارد متر مکعب بوده که نسبت به ماه ماقبل آن ۱۹۰ درصد افزایش نشان می‌دهد. ارتفاع بارندگی‌های تیرماه نیز در کل کشور ۳.۵ میلی‌متر بوده است.

این گزارش حاکی است، حجم ریزش‌های جوی از ابتدای مهر ۹۸ تا پایان تیر امسال برابر ۵۰۹.۷۳ میلیارد متر مکعب بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار