واکنش آمریکا، انگلیس و فرانسه به انفجار‌ در بیروت
کد خبر: 1014081
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fo9
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷
آمریکا، انگلیس و فرانسه به حادثه انفجار مهیب در «بیروت» پایتخت لبنان که به کشته و مجروح شدن شماری زیادی از ساکنان این شهر منجر شد واکنش نشان دادند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: مقام‌های کشور‌های مختلف به حادثه انفجار مهیب در «بیروت» پایتخت لبنان که به کشته و مجروح شدن شماری زیادی از ساکنان این شهر منجر شد واکنش نشان دادند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» فرانسه اعلام کرد که آماده کمک به لبنان است. «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در توییتی بدین مناسبت اعلام کرد: «فرانسه همیشه حامی لبنان ومردم این کشور بوده است. فرانسه آماده کمک رسانی به لبنان در صورت نیاز مقامات این کشور است.»

وزارت خارجه آمریکا نیز به انفجار در لبنان واکنش نشان داد. یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا در این باره گفت، وزارت خارجه آمریکا با دقت گزارش‌ها در زمینه انفجار در بیروت را دنبال میکند و آماده ارائه هرگونه کمک است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت که اطلاعاتی در زمینه علت وقوع این انفجار در دست ندارد.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس نیز گفت که دولت این کشور آماده است به هر شکلی که ممکن است از لبنان حمایت کند. جانسون در توییتی گفت که تصاویر و فیلم‌های امشب بیروت تکان دهنده بود. «دومنیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس نیز گفت که لندن کنار لبنان ایستاده است.

سازمان صلیب سرخ لبنان در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرد که دست‌کم ۷۰ نفر بر اثر انفجار‌های بیروت کشته شده‌اند. شدت انفجار به ساختمان و مقر نخست‌وزیری لبنان نیز آسیب جزئی وارد کرده و حسان دیاب با حضور در دفتر خود از نزدیک در جریان خسارت‌ها قرار گرفت.
منبع: فارس
برچسب ها: انفجار در بیروت
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار