سازمان ملل به انفجار بیروت واکنش نشان داد
کد خبر: 1014071
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fnz
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۶
معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در واکنش به انفجار‌های روز سه شنبه در بندر بیروت ابراز امیدواری کرد که مردم لبنان و همچنین کارکنان دفتر نمایندگی سازمان ملل در بیروت در سلامت باشند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به نقل از اسپوتنیک، «فرحان حق» معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست خبری روزانه در پاسخ به این پرسش که آیا در انفجار مهیب روز سه شنبه به دفتر نمایندگی سازمان ملل یا نیرو‌های آن در لبنان آسیبی رسیده است، گفت: «تاکنون هیچ اطلاعاتی از انفجار لبنان به دستمان نرسیده است».

وی در ادامه افزود: «هنوز گزارشی از آسیب دیدن نیرو‌های سازمان ملل متحد در آن کشور به دست ما نرسیده است، اما امیدواریم آن‌ها و مردم لبنان در این حادثه در سلامت باشند. آنچه برای ما اهمیت دارد آن است که مطمئن شویم ایمنی مردم لبنان تأمین می‌شود و آسیبی به آن‌ها نمی‌رسد».

گفتنی است که خبرنگار شبکه العالم در بیروت به نقل از منابع امنیتی اعلام کرد که انفجار روز سه شنبه (چهارم آگوست ۲۰۲۰) در بیروت نتیجه اشتعال مواد محترقه در انبار شماره ۱۲ بندر این شهر بوده است. تصاویر و ویدیو‌های منتشر شده از محل حادثه، حکایت از آن دارد که انفجار شدید بوده و ستونی از دود به ارتفاع زیاد در آسمان دیده می‌شود.

این انفجار خسارت‌های مادی گسترده‌ای برجای گذاشته و به گزارش المیادین تا این لحظه ۲۷ نفر کشته و بیش از ۲۵۰۰ تن نیز زخمی شدند.

بنابر برخی گزارشها، صدای این انفجار مهیب که بزرگترین انفجار در بیروت از سال ۲۰۰۵ و حادثه ترور رفیق حریری به شمار می‌رود، تا فاصله ۲۴۰ کیلومتری بیروت و در شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس نیز شنیده شده است.
برچسب ها: انفجار در بیروت
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار