ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ دستگاه‌های اجرایی در جشنواره شهید رجایی
کد خبر: 1013707
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fi7
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی از اتمام ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ دستگاه‌های اجرایی استان در مردادماه جاری در قالب جشنواره شهید رجایی خبر داد.

 داوود بهبودی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ارزیابی دقیق عملکرد کارکنان و سازمان‌ها از حساس‌ترین موضوعاتی است که جهت شناخت و پیش‌بینی رخدادهای مرتبط با رفتار سازمانی، مسوولیت‌پذیری، پاسخگویی و آگاهی از وضعیت عملکرد دستگاه در ارتباط با تقویت اعتماد عمومی انجام می‌گیرد.

وی افزود: وجود چنین نظامی در دستگاه‌های اجرایی علاوه بر اینکه منجر به برقراری ارتباط محیط بیرونی و درون سازمانی می‌گردد، چالش‌های سازمان‌ها را در تحقق برنامه‌های مبتنی بر پویایی، تدوین استراتژی و راهبردهای عملی برای تحقق اهداف برنامه برطرف می‌‌کند.

بهبودی تصریح کرد: جشنواره شهید رجایی همه ساله با هدف نهادینه کردن فرهنگ ارتقا و بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی و پایش میزان اجرای مطلوب برنامه جامع اصلاح نظام اداری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این جشنواره دستگاه‌های اجرایی از دو منظر شاخص‌های اختصاص و شاخص‌های عمومی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. شاخص‌های عمومی شامل محورهای (اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، بهبود فضای کسب و کار و ارتقاء بهره‌وری، ارتقاء سلامت اداری، مسوولیت‌پذیری و پاسخگویی و استقرار نظام مدیریت عملکرد) و شاخص‌های اختصاصی شامل محورهایی مثل شاخص‌مند نمودن توزیع اعتبارات، بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، نظارت و ارزیابی و غیره به بررسی و ارزیابی شاخص‌های مبتنی بر اهداف، وظایف و رسالت‌های اصلی دستگاه می‌پردازد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، توضیح داد: فرآیند ارزیابی عملکرد سال 1398 در دستگاه‌های اجرایی در دو مرحله ارزیابی اولیه و نهایی انجام می‌پذیرد که ارزیابی اولیه از تاریخ 11 تیر لغایت 5 مرداد 99 انجام و پایان یافته است.

وی ادامه داد: رسیدگی به اعتراضات دستگاه‌های اجرایی از تاریخ 6 تا 9 مرداد و نهایی کردن آن در سامانه مدیریت عملکرد از تاریخ 25 تا 30 مرداد جاری انجام خواهد گرفت و در نهایت بر مبنای امتیاز کسب ‌شده، دستگاه‌های برتر مطابق بخشنامه ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشور انتخاب و معرفی خواهند شد.

در خصوص نحوه برگزاری جشنواره در سال‌جاری، با توجه به شرایط کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوطه در چارچوب ضوابط ابلاغی ستاد ملی کرونا اقدام خواهد شد و هنوز در خصوص برگزاری حضوری یا مجازی آن تصمیم قطعی اتخاذ نشده است.

برچسب ها: تبریز ، شهر ، شهرداری
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار