واگذاری ۴۰ کودک به خانواده‌های واجد شرایط فرزندخواندگی
کد خبر: 1012816
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FTk
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی گفت: از سال ۸۲ واگذاری به فرزندخواندگی از جمعیت هلال احمر به سازمان بهزیستی واگذار شده که در سال اخیر ۴۰ کودک در استان به خانواده‌های واجد شرایط سپرده شده است.

فرگل صحاف  در دومین نشست خبری خود با خبرنگاران اظهار کرد: تعداد 180 فعالیت برای سازمان بهزیستی تعریف شده، 834 نفر پرسنل در بهزیستی فعالیت می‌کنند که چهار درصد از سهم کشور را به خود اختصاص داده ولی جذب مشارکت‌های مردمی 11.5 درصد سهم کشور است.

وی با بیان اینکه تعداد نفرات تحت پوشش 5.6 درصد از کشور و مستمری‌بگیران 7.1 درصد از سهم کشور است، تصریح کرد: 99 درصد از فعالیت‌های بهزیستی را به بخش غیردولتی واگذار کرده‌ایم و تعداد افراد تحت پوشش بهزیستی استان 75 هزار 957 نفر است.

صحاف به تشریح فعالیت‌های بهزیستی در امور زنان و خانواده، امور شبه خانواده، مهدهای کودک، امور آسیب‌دیدگان اجتماعی و غیره پرداخت و تعداد خانه‌های کودک و نوجوان، شیرخوارگاه و نوباوگان را 25 خانه عنوان و یادآور شد: تعداد 256 کودک مقیم این خانه‌ها هستند و سرانه هر نفر از 650 هزار تومان تا 925 هزار تومان متغیر است.

این مسوول تعداد فرزندان امدادبگیر از محل اعتبارات سازمان را نیز یک‌‍‌هزار و 600 نفر و سرانه ماهیانه هر نفر را 650 هزار تومان اعلام کرد.

مدیرکل بهزیستی استان ابراز داشت: طی سال گذشته برای توانمندسازی این کودکان و  نوجوان به تعداد هفت نفر سرمایه کار برای هر نفر 6 میلیون تومان و کمک هزینه ترخیص به 12 نفر و برای هر نفر 20 میلیون تومان و جهت آماده‌سازی شغلی برای 200 نفر و برای هر نفر 500 هزار تومان پرداخت شده است.

این مسوول متذکر شد: از سال 82 واگذاری به فرزندخواندگی از جمعیت هلال احمر به سازمان بهزیستی واگذار شده که در سال اخیر 40 کودک به خانواده‌های واجد شرایط سپرده شده است.

صحاف در ادامه تعداد مهدهای کودک شهری و مراکز رفاه کودک و خانواده را 570 مورد، مهدهای کودک روستایی را 439 مورد و آدینه مهد را 20 مورد اعلام کرد.

وی توضیح داد: تعداد خانوارهای مستمری‌بگیر امور اجتماعی از محل اعتبارات سازمان و هدفمندی یارانه‌ها 22 هزار 983 خانواده هستند و مبلغ مستمری دریافتی خانواده‌ها از 172 هزار تومان تا 536 هزار و 500 تومان بر اساس بعد خانوار متغیر است.

مدیرکل بهزیستی استان تعداد پرونده‌های واگذار شده به مراکز غیردولتی جهت ارائه خدمات مددکاری بهینه مددجویان را نیز 8 هزار و 912 مورد اعلام کرد.

صحاف به تقویت و توسعه گروه‌های همیار زنان نیز اشاره و اضافه کرد: تعداد 2 هزار و 650 نفر از زنان استان تحت پوشش بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار شهری قرار گرفتند.

وی در ادامه به شرح خدمات پیشگیری بهزیستی استان در زمینه‌های پیشگیری از معلولیت‎ها، پیشگیری و امور اعتیاد، مشاوره و راهنمایی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پرداخت.

این مسوول تصریح کرد: در بازه زمانی هفته بهزیستی سال 98 تاکنون قریب به یک‌میلیون و 580 هزار نفر با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 832 میلیون و 832 هزار و  784 تومان از خدمات پیشگیرانه بهره‌مند شده‌اند.

صحاف میزان جلب مشارکت‌های نقدی، غیرنقدی و خدماتی را 115 میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان و ادامه داد: تا پایان خرداد 99 برای 185 موسسه خیریه از سوی کمیسیون ماده 36 مجوز فعالیت صادر گردیده است.

مدیرکل بهزیستی استان توضیح داد: این موسسات در تمامی زمینه‌ها به‌خصوص مدیریت مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست و نیز زمینه‌هایی چون اشتغال، مسکن، درمان و معیشت جمعیت هدف بهزیستی همکاری تنگاتنگی دارند.

وی به مشارکت‌های اجتماعی در دوران نیز پرداخت و خاطرنشان کرد: تاکنون 82 میلیارد تومان هزینه در بهزیستی استان برای مدیریت بحران و حمایت از جامعه هدف بهزیستی صرف شده است.

برچسب ها: کودک ، خبر ، نشست
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار