تابع تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در انتخابات پیش‌رو هستیم
کد خبر: 1009835
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ehf
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
جمال عرف:
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: در برگزاری انتخابات پیشرو، تابع تصمیمات ملی مقابله با کرونا هستیم.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور در نشست مدیران ارشد وزارت کشور با اسحاق جهانگیری که در سالن پیامبر اعظم (ص) در محل وزارت کشور برگزار شد با تاکید بر اینکه معاونت سیاسی وزارت کشور با سه کارکرد سیاسی، انتخاباتی و تقسیمات کشوری در راستای پیشبرد اهداف عالیه دولت عمل می‌کند، گفت: محور و اساس برنامه ریزی ما بر چهار مولفه آرامش، امنیت، آزادی و پیشرفت منطبق است.

وی با اشاره به کارویژه امور سیاسی وزارت کشور، افزود: ساماندهی تحزب و فعالیت تشکل‌های سیاسی در قالب کمیسیون ماده ۱۰ احزاب صورت می‌گیرد.

معاون سیاسی وزیر کشور در این خصوص گفت: در کشور حدود ۱۱۸ حزب دارای مجوز دار که خود را با مفاد قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی تطبیق داده اند، در حال فعالیت هستند. این در حالی است که در نظامات سیاسی پیشرفته، اغلب ۱۰ الی ۱۵ حزب به معنی واقعی کلمه فعالیت دارند.

عرف با تاکید بر اینکه طبق برنامه دولت در تلاش برای توسعه فعالیت احزاب در کشور هستیم، افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم به سمت تسهیل فعالیت‌های حزبی حرکت کردیم تا احزاب حضور پر رنگی در نظام مدیریتی کشور داشته باشد.

وی همچنین به کارویژه دیگر معاونت سیاسی وزارت کشور در حوزه رصد و پایش فضای سیاسی کشور اشاره کرد و گفت: تلاش داریم با تحلیل درست و واقعی از اوضاع و احوال سیاسی کشور، اقدامات لازم را برای مدیریت اتفاقات سیاسی در کشور صورت دهیم.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: مساله انتصابات از دیگر حوزه‌های مهم کارکردی معاونت سیاسی وزارت کشور است که در این عرصه سعی داریم از رهگذر تعامل سازنده با سایر نهاد‌ها به خصوص مجلس شورای اسلامی با حفظ استقلال دولت، انتصابات را در فرمانداری‌ها و حوزه‌های اجرایی در بخش‌های استانداری انجام دهیم.

راهبری کمیسیون‌های سه گانه کارگری، اقوام و دانشجویی «شاک» از دیگر موضوعاتی بود که عرف به آن اشاره کرد و گفت: در این موضوعات هم به خصوص در حوزه کارگری و امنیتی با بخش‌های اقتصادی و امنیتی وزارت کشور در هماهنگی کامل هستیم و سعی داریم به صورت تعامل مشترک، امورات و مسائل این حوزه را پیش ببریم.

عرف در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مساله انتخابات اسفند ماه ۹۸ اشاره کرد و گفت: چهار اصل مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت را به عنوان ارکان انتخابات در کانون توجه خود و برنامه ریزی‌ها و اقدامات مدنظر داشتیم.

وی در این خصوص گفت: در حوزه امنیت و سلامت که حوزه تخصصی و از وظایف ذاتی وزارت کشور در بحث برگزاری انتخابات است، بهترین عملکرد را در انتخابات سال گذشته داشتیم.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: در خصوص انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی هم به خاطر بیماری کرونا مجبور به تغییر زمان شدیم و زمان آن را از ۲۹ فروردین به ۲۱ شهریور موکول کردیم.

عرف با اشاره به اینکه برای برگزاری انتخابات در تاریخ ۲۱ شهریور هم تابع نظر ستاد ملی کرونا هستیم، افزود: هر تصمیمی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی اتخاذ شود، وزارت کشور هم تبعیت خواهد کرد.

وی در پایان صحبت‌های خود به انتخابات ریاست جمهوری در ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: در سال آینده چهار انتخابات ریاست جمهوری، شورا‌های اسلامی شهر و روستا، میان دوره‌ای مجلس و خبرگان را داریم که از همین الان در حال فراهم کردن زمینه‌ها برای برگزاری این انتخابات‌ها هستیم.

منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار