گسست و شکاف نسلی، خانواده‌ها را تهدید می‌کند
کد خبر: 1009644
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Eea
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه گسست و شکاف بین نسلی، خانواده‌های ما را تهدید می‌کند، گفت: اعضای شورای آموزش و پرورش باید برای چنین موضوعاتی، راهکار ارائه کرده و گفتمان نسل‌های مختلف جامعه را به یکدیگر نزدیک‌تر کنند.

 محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، با بیان اینکه مقوله آموزش و پرورش، رسالتی بزرگ و خطیر است،  اظهار داشت: فعالان این حوزه، اصلی‌ترین نقش را در تربیت صحیح و آموزش بی‌نقص فرزندان جامعه عهده‌دار هستند.

وی با قدردانی از عملکرد متولیان حوزه آموزش و پرورش استان به دلیل کسب رتبه نخست در ارزیابی‌های کشوری وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: تمام دستگاه‌های مسئول با قدرت و دقت باید به انجام وظایف خود پرداخته و از رفع ایرادها و برخی نواقص غافل نشوند.

پورمحمدی با اشاره به نقش مهم دستگاه تعلیم و تربیت در مدیریت و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، گفت: تولید کیت‌های تشخیص کرونا، دستگاه‌های ونتیلاتور و دستاوردهایی از این دست، حاکی از آموزش صحیح متخصصان داخلی توسط دلسوزان نظام آموزش کشور است.

وی بر اهمیت نقش آموزش و پرورش در تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری نسل جدید تاکید کرد و ادامه داد: آموزش و تربیت صحیح، معضلات و مشکلات اجتماعی را به کمترین میزان ممکن کاهش می‌دهد، چرا که افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی در یک جامعه، دلیلی بر ضعف و نقص دستگاه آموزشی و نهادهای فرهنگی است.

استاندار آذربایجان شرقی خواستار توجه دستگاه‌های مسئول به آموزش‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی برای اقشار مختلف مردم شد و گفت: توجه ریشه‌ای به این موضوعات، باعث آشنایی مردم با حقوق خود می‌شود.

پورمحمدی با بیان اینکه گسست و شکاف بین نسلی، خانواده‌های ما را تهدید می‌کند، افزود: اعضای شورای آموزش و پرورش باید برای چنین موضوعاتی، راهکار ارائه کرده و گفتمان نسل‌های مختلف جامعه را به یکدیگر نزدیک‌تر کنند.

وی با پیشنهاد برگزاری حضوری برخی برنامه‌های اوقات فراغت توسط آموزش و پرورش در شرایط کنونی مخالفت کرد و گفت: تلاش برای حفظ مردم از گرفتار شدن به بیماری، اصلی‌ترین اولویت ماست و تا عادی شدن نسبی شرایط، از چنین اقداماتی پرهیز شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: بر اساس ارزیابی‌های سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت آموزش و پرورش در دو بخش‌ شاخص‌های عمومی و اختصاصی، اداره کل آموزش و پرورش استان توانست رتبه نخست ملی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ را کسب کند.

جعفر پاشایی همچنین درخصوص به زمان دقیق بازگشایی مدارس در استان، گفت: از ابتدای مهر ماه سال جاری بیش از ۷۷۰ هزار دانش آموز و نوآموز راهی کلاس‌های درس می‌شوند.

سایر اعضای جلسه نیز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در موضوعات مختلف حوزه آموزش و پرورش پرداختند‌ و مقرر شد هیچ برنامه‌ فیزیکی و حضوری تحت عنوان اوقات فراغت برگزار نشود.

برچسب ها: گسست ، نسل ، شکاف
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار