هزینه نگهداری شهر مشهد به ۱۱ میلیارد تومان رسیده
کد خبر: 1006756
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Du0
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
در چهارمین نشست خبری شهردار مشهد به همراه شورای معاونین مطرح شد؛
شهردار مشهد گفت: ما برای هر پروژه عمرانی و بزرگ شهر در این دوره طرح پرداختی مناسب تعریف کرده ایم و برای دوره‌های بعد هیچ بدهکاری نخواهیم گذاشت.

 محمدرضا کلائی اظهار کرد: از ابتدای دوره خدمتم دو راهبرد اصلی را دنبال کردیم؛ اول اینکه ما در هنگام آغاز کار با حجم زیادی از بدهی های سنگین مواجه بودیم و اوراقی که بابت قطار شهری خریداری شده بود، بازپرداخت نشده بودند و حدود پنج هزار و 800 میلیارد تومان بدهی معوقه در شهرداری وجود داشت که سررسید همه آن ها عملا از ابتدای سال 98 شروع می شد، در واقع اگر در سال 98 برای هر ماه 10 میلیارد تومان هزینه داشتیم، حدود 200 میلیارد تومان اقساط تعهدات قبلی هم داشتیم که به آن اضافه می شد و در کنار آن هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران نیز وجود داشت که خداروشکر در این دوران 83 دستگاه در استان همچون ظرفیت تبصره پنج، دانشگاه فردوسی، نیروی انتظامی و... به ما کمک کردند و توانستیم تمام بدهی ها را تسویه کنیم.

کلائی افزود: در حال حاضر با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) چندین پروژه چند هزار میلیاردی اجرا شده است اما یک ریال در نقد و غیر نقد به آن ها بدهکار نیستیم. در حال حاضر در ان شرایط اقتصادی، حدود چهار هزار نفر در پروژه زیر زمینی قطاری شهری در حال فعالیت هستند و همگی این را می دانیم که اگر تاخیری در پرداختی آنان ایجاد شود، کار را متوقف خواهند کرد. 

وی ادامه داد: همه این اتفاق ها در حالی انجام شده است که شهردار تهران اعلام می کند 53 میلیارد تومان بدهی دارد و در حال حاضر تمام پرداختی های آنان به بانک ها مبنی بر پرداخت بهره پول است در صورتی که تهران دارای ظرفیت های بسیاری از جمله حضور شهردار تهران در هیات دولت است و نگاه متفاوتی به تهران به عنوان پایتخت و ... وجود دارد. اما تاکنون یک ریال از این بدهی تسویه نشده است و در کنار این بدهی هشت هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران نیز وجود دارد بنابراین موفقیت ما در استان مرهون موهبت الهی است. 

برای رفع مشکلات بافت پیرامون حرم مطهر باید نگاه رو به آینده داشت

شهردار مشهدبیان کرد: این موضوع دارای سابقه طولانی است، واقعیت این است که سرعت رسیدن به اهداف آن کسی را راضی نکرده است و دارای ذی نفعان و فراز و نشیب های زیادی است اما چیزی که نیازمند آن هستیم، وجود هماهنگی میان عناصر مختلف تصمیم گیری است.

وی افزود: در حال حاضر این پروژه با مجموعه ای از چالش ها مواجه است؛ اول اینکه آیا تصمیم گیری در خصوص این پروژه با تهران است یا به نهاد های موجود در استان خراسان سپرده می شود؟ چالش دوم تامین منابع مالی طرح است و اینکه آیا برای تصمیمات اتخاذ شده منابع مالی تامین شده است یا خیر که در این راستا دو دیدگاه وجود دارد اول اینکه برخی صرفا ایده های خود را مطرح می کنند اما برای برخی دیگر تحقق طرح مهم است و چالش سوم نگاه به گذشته و آینده است، برخی معتقدند که که باید به گذشته نگاه کرد و مشکلات را ریشه یابی کرد اما برخی دیگر معتقدند که نگاه به گذشته سبب طولانی شدن کار می شود و باید گذشته را فراموش کرده و به آینده فکر کنیم.

شهردار مشهد هزینه نگه داری شهر تا پایان سال 96 روزی 3 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر این رقم به روزی 11 میلیارد تومان رسیده است و به دلیل ویروس کرونا در سه ماهه ابتدایی سال جاری حدود 20 درصد کاهش در آمد داشته ایم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار