شما لایق بهترین‌ها هستید
کد خبر: 1006517
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dq9
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۲
قوانین توسعه فردی را جدی بگیرید
برای راز‌های خود احترام قائل شوید. آن‌ها تا زمانی راز محسوب می‌شوند که بر زبان نیاورید. وقتی به اولین نفر گفتید، دیگر او را با خود در حمل کردن سنگینی یک راز شریک کرده‌اید. اگر ناگهان باب درد دل‌تان با کسی باز شد و به حساب دوستی هر چه در زندگی‌تان بود برایش روی دایره ریختید، باید حواس‌تان باشد اگر تاریخ این دوستی تمام شود ممکن است راز شما فاش و اسرار شما برای دیگران علنی شود
مهدی مهاجر
تا حالا به توسعه فردی خود فکر کرده‌اید، اینکه بتوانید با مدیریت رفتار‌ها و عادات خود یک فردیت قوی و جذاب ایجاد کنید. کسی که هم خودتان دوست داشته باشید و هم دیگران از مصاحبت با شما لذت ببرند. زمان در ۲۴ ساعت برای همه به مقدار یکسان تقسیم شده است. حالا این وسط اگر عده‌ای موفق‌تر یا محبوب‌تر هستند به دلیل نحوه مدیریت این زمان‌هاست. شما می‌توانید برای این رشد و توسعه از یک سری قانون‌های مشخص شده پیروی کنید یا گاهی خودتان عادت‌های شخصی جدیدی به آن اضافه نمایید.

گاهی خرید کنید

خرید کردن یکی از مهم‌ترین نیاز‌های بشر است. از مایحتاج ضروری خانه گرفته تا لباس و کفش و...، اما شما چقدر آن را مدیریت می‌کنید؟ چقدر برای آن برنامه‌ریزی می‌کنید؟ اگر از جمله آدم‌هایی هستید که با خرج کردن خودتان را بدبخت و جیب‌تان را خالی می‌کنید لازم است در اولین فرصت این عادت را ترک کنید.

درست قضاوت کنید

هر وقت تصمیم گرفتید دیگران را قضاوت کنید اول کفش‌هایش را بپوشید و کمی راه بروید. شما نمی‌توانید با استدلال‌های شخصی خود و بدون در نظر گرفتن شرایط دیگران رفتار‌ها را ارزیابی و در موردشان قضاوت کنید. شاید همین حالا اگر کسی به شما کم محلی کرد یا جواب سلام‌تان را نداد عصبانی شوید و او را به حساب‌های مختلف بگذارید، در حالی که آن فرد در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکل بزرگی است و به قول خودمان در یک عالم دیگر سیر می‌کند. ما حق نداریم اگر کسی خندید او را سرزنش یا اگر اندوهی به چهره داشت او را متهم به بدعنقی و گوشت تلخی کنیم. شاید اگر ما هم در این شرایط قرار بگیریم واکنشی به مراتب بدتر نشان بدهیم. پس اگر می‌خواهید فردیت خود را محکم کنید دور قضاوت کردن‌های بیهوده را خط بکشید. چرا فلانی ضامن نشد، چرا تلفن نمی‌کند؟ چرا برای فلان کار دعوت‌مان نکرد و...

به راز‌های خود و دیگران احترام بگذارید

برای راز‌های خود احترام قایل شوید. آن‌ها تا زمانی راز محسوب می‌شوند که بر زبان نیاورید. وقتی به اولین نفر گفتید، دیگر او را با خود در حمل کردن سنگینی یک راز شریک کرده‌اید. اگر ناگهان باب درد دل‌تان با کسی باز شد و به حساب دوستی هر چه در زندگی‌تان بود برایش روی دایره ریختید، باید حواس‌تان باشد اگر تاریخ این دوستی تمام شود ممکن است راز شما فاش و اسرار شما برای دیگران علنی شود. ممکن است معایب شخصیتی یا خطا‌های انسانی شما که تاکنون پنهان کرده‌اید حالا از پرده بیرون بیفتد و موجب رسوایی‌تان شود. پس یاد بگیرید اول برای راز‌های خود و سپس برای راز‌های دیگران دهانی مهر کرده داشته باشید.

به خود و منابع معتبر اعتماد کنید

شرط دیگر پیشرفت فردی اعتماد است. اول از همه خود را باور و به توانایی‌های خودتان اعتماد کنید. هیچ‌کس بیش از دیگران نمی‌تواند شرایط شما را درک کرده و کمک حال‌تان باشد. تا جایی که ممکن است به افراد و منابع معتبر اعتماد کرده و برای موفقیت دستورات‌شان را انجام دهید.

درست سرمایه‌گذاری کنید

همین حالا که این مقاله را می‌خوانی تصمیم بگیر یک سرمایه‌گذار باشی. مهم نیست دارایی کنونی تو چقدر باشد، مهم برداشتن یک قدم به سمت جلو است. بعضی‌ها با درآمدی که دارند روزبه‌روز رشد کرده و به دارایی‌های‌شان افزوده می‌شود و عده‌ای با وجود حساب‌های پری که دارند روبه فقیر شدن می‌روند. برای زندگی و برنامه‌هایت نیز سرمایه‌گذاری کن. اگر قرار است کاری انجام دهی اول در بحث آموزش و تحقیق سرمایه بگذار. بعد که از تمام جوانب کار مطمئن شدی تن به دریای عمل بسپار. اگر پول‌های خود را بی‌گدار در مسیری هزینه کنید که به سود برسید چیزی جز ضرر عایدتان نخواهد شد.

الکی به کسی دل نبندید

این یکی از شخصی‌ترین و مهم‌ترین چالش‌های زندگی است و اغلب ناگهانی و در یک نگاه رخ می‌دهد. درست وقتی که چیزی برای عاشق بودن مهیا نیست و چیزی جز سرخوردگی نصیبت نمی‌شود. پس یاد بگیر عاشق شدن خود را مدیریت کنی. اول خود را تا جایی که ممکن است رشد دهی، قوی شوی و وقتی شخصیت خودت را دوست داشتی و پذیرفتی آن وقت برای دلت پا پیش بگذار و عاشق شو. این عاشقی ممکن است به یک همسفری طولانی در زندگی مشترک بینجامد. پس با احتیاط و با قدم‌هایی استوار عاشق شو که بتوانی تا آخر راه عاشق بمانی.

سحر خیز باشید

روی این عادت خیلی کار کن. زیرا بعد‌ها معجزات زیادی از آن دریافت خواهی کرد. ندا‌های درونی سحرگاه به شدت الهام بخش و مؤثر بوده و می‌تواند در بروز یک تصمیم جدی و مهم، یاری گرتان باشد. با این عادت یک تیر با دو نشان می‌زنید. هم موفقیت خود را آسان‌تر کرده و هم گامی در جهت سلامتی خود برداشته‌اید.

روی رفاقت‌های واقعی حساب کنید

هر رفاقتی قابل ستایش نیست. رفاقت خوب است به شرطی که واقعی بوده و بتوانی در شرایط بحرانی روی کمک رفیق حساب کنی. اگر چیزی می‌خری که نمی‌خواهی از ترس حسادت دوستت با خبر شود، یا اگر کار مهمی می‌کند و تو را از مشورت خواهی بی‌نصیب می‌گذارد پس مطمئن باش او یک رفیق نیست و هرگز به چنین آدم‌های دو روزه‌ای که سر راه زندگی سبز می‌شوند و با بستن رفیق به واژه‌های دل خوش کنک‌شان، شما را می‌فریبند یا از اعتماد و عشق‌تان سوء استفاده می‌کنند دل نبند آن‌ها دوست نیستند. پس مراقب رفاقت‌های خود باشید واگر رفاقت شما اصل است با جان ودل آن را حفظ کنید.

رژیم غذایی خود را درست کنید

برای داشتن یک عمر مفید و برنامه‌ریزی برای موفقیت‌های ریز و درشت به یک جسم سالم و قدرتمند نیاز است. پس در مورد جسم خود سخاوتمند بوده و شکم‌تان را به صرف سیر شدن از انبوهی از مواد مضر و بی‌خاصیت پر نکنید. برای داشتن اندیشه‌ای قوی باید جسمی سالم داشت. پس برای خودت وقت بگذار و تغذیه‌ات را بیش از گذشته جدی بگیر.

انضباط شخصی را یاد بگیرید

نظم به تو کمک می‌کند ذهنت را از درگیری‌های بیهوده و دل مشغولی‌های بی‌اهمیت خلاص کنی. نظم به طور معجزه آسایی می‌تواند برایت وقت بخرد و افکارت را دسته‌بندی کند. آدم‌های بی‌نظم اغلب دچار عدم تمرکز هستند. برای منظم شدن وقت بگذار و آموزش را جدی بگیر.

نقاط حساس خودتان را بشناسید

اگر می‌خواهید روحی قوی داشته و از سوءاستفاده دیگران در امان باشید باید نقاظ حساس‌تان را شناسایی کنید. فرض کنید سخاوت واژه حساس شما باشد. اگر کسی بخواهد از آن سوء‌استفاده کند کافیست هر بار که از شما پول یا کمک خواست قبل از درخواست بگوید روی سخاوت شما حساب می‌کند. یا در فلان مورد روی مهربانی شما حساب می‌کند. اگر نتوانید این نقاط را مدیریت کنید مورد حملات پنهانی و دردآور دیگران واقع خواهی شد.

روی جذاب بودن‌تان کار کنید

ظاهر آراسته، متانت، آرامش در کلام و جدیت در عمل شما را جذاب می‌کند. برای ظاهر خود خرج کن و برای مخاطب خود شنونده خوبی باش. یاد بگیر روان سخن بگویی و با هر کس مطابق با فهم خودش کلام بگویی. فراموش نکنید شما بهترینید پس لایق بهترین‌ها هستید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار