اقتصاد نحیف سینما فقط سردرگمی مردم در خرید آنلاین بلیط را کم داشت!
کد خبر: 1006292
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DmW
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
شکوری مقدم در رابطه با سمفا، مطرح کرد
چه پاسخی برای سردرگمی چندین میلیون مخاطب سینما در یک خرید ساده بلیط داریم؟ کدام پلتفرم با کدام سینما قرارداد دارد؟ اقتصاد نحیف سینمایمان را با این تصمیمات غیر اصولی نابود نکنیم!
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: یک ماه پیش تیتر " پایان انحصار فروش بلیط سینما با راه اندازی سامانه سمفا" اهالی فرهنگ و هنر را خوشحال کرد و همه از آن تعبیر به پایان انحصار کردند. سامانه‌ای که دعوای همیشگی پخش کننده و سینمادار را تا حد زیادی برطرف می‌کند.

یکی از محاسن سمفا بحث پرداخت در لحظه است؛ به گونه‌ای که با تقسیم پول بلیط در همان لحظه خرید میان پخش کننده و سینمادار، مشکلات همیشگی این دو صنف را تا اندازه زیادی رفع می‌کند.

دومین ویژگی این سامانه بحث شفافیت مالی بیشتر در سینمای ایران و قرارداد‌های اکران فیلم‌ها می‌باشد، که اتفاق خوبی است. همچنین سمفا این امکان را برای تماشاگران فراهم می‌کند که جز سینماتیکت به سه سامانه دیگر برای خرید آنلاین دسترسی داشته‌باشند و دیگر محدود نباشند.

مصاحبه‌های چهره‌های، چون مرتضی شایسته یا علی سرتیپی به عنوان پخش‌کننده و تهیه‌کننده نوید روز‌های خوبی را برای سینما می‌داد؛ اما با انتشار خبری در فضای مجازی که سینمادار‌ها می‌توانند از چهار سامانه با دو سامانه فعالیت کنند، طعم شیرین این خبر را تلخ کرد؛ شعاری که در حد شعار ماند و سمفایی که نیامده خود انحصار طلبی را پر و بال داد و آسودگی و لذت خرید شیرین را از مردم و سینما‌باز‌ها گرفت.
 
محمد جواد شکوری مقدم، مدیر عامل هلدینگ صبا ایده (آپارات و فیلیمو) به عنوان مالک "سینما تیکت" در رابطه با اتفاقات اخیر و اخبار منتشر شده در رابطه با سمفا، گفت: " این سامانه با تصمیم مدیران سازمان سینمایی با شعار پایان انحصار آغاز به کار کرد؛ اما متاسفانه سازمان سینمایی با تصمیمات اخیر، گویی از چاله‌‏ای خارج و به چاهی وارد شده است، می‏فرمایند: "در گذشته یک پلتفرم فروش وجود داشته است و امروز چهار تا پس خداروشکر دیگر انحصاری نیست! " ما خودمان را که نباید گول بزنیم، اول آن‏که یکی از همین چهار پلتفرم هسته مرکزی بلیط فروشی یعنی "سمفا" را مدیریت می‏کند و هم در ارتباط با یکی از سینماداران بزرگ است، پس اطلاعات فروش تک ‏تک سینما‌ها به دست یکی از بزرگترین رقبایشان می‏افتد، دوم و مهمتر آن‏که با این تصمیم عجیب، سینما‌ها می‏توانند با هر کدام از این چهار پلتفرم توافق فروش بلیط داشته باشند یا نداشته باشند؛ این اقدام در حالی است که مردم برای خرید بلیط یک سینما باید به سراغ چهار پلتفرم بروند؛ تا ببینند کدام‏ یک با سینمای مورد نظر آن‌ها قرارداد دارد و این یعنی یک فاجعه ملی در خرید بلیط سینما که ریشه در همان نگاه اتفاقا انحصاری و کنترل بازار داردکه باعث نابودی تجربه خرید بلیط توسط مردم است. "

مالک صباایده، در ادامه دو شرط را برای بقا "سمفا" لازم دانست و افزود:" اولین شرط و اصولی‌ترین آن بی طرفی سمفا است و دوم یکسان بودن لیست همه سینما‌هایی سامانه‌های فروش بلیط آنلاین، که این دو شرط موجبات بقا سمفا را فراهم می‏کند. "

او درباره نمونه‏‌های موفق بلیط فروشی آنلاین اظهار داشت:"طراحی و تعامل خطوط هواپیمایی، شرکت‌های واسط تجمیع کننده و سامانه‌های فروش بلیط‌های پرواز نمونه جواب پس داده بین المللی و بومی است و نیاز نیست از خودمان چیدمان با روابط جدید ابداع کنیم. 

محمد جوادی شکوری مقدم در پایان خواستار پاسخ مسئولان مربوطه شد و تصریح کرد: "چه پاسخی برای سردرگمی چندین میلیون مخاطب سینما در یک خرید ساده بلیط داریم؟ کدام پلتفرم با کدام سینما قرارداد دارد؟ اقتصاد نحیف سینمایمان را با این تصمیمات غیر اصولی نابود نکنیم! "
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار