انکار قتل دوست صمیمی در دادگاه
کد خبر: 1006227
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DlT
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۹
مرد معتاد در دادگاه درگیری با دوستش را اعتراف کرد، اما مدعی شد که قاتل نیست.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  اوایل تابستان‌سال‌۹۶، مأموران پلیس از کشف جسد مرد میانسالی در خانه‌اش در شهرک‌غرب باخبر و راهی محل شدند.

مأموران پلیس در محل حادثه با جسد مرد ۵۴‌ساله‌ای به نام سینا روبه‌رو شدند که اولین بررسی‌ها نشان می‌داد چند روزی از مرگ وی گذشته است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی کارشناسان در گزارشی اعلام کردند مرد میانسال بر اثر فشار بر عناصر حیاتی گردن کشته شده‌است. به این ترتیب پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد و تحقیقات در این زمینه آغاز شد تا اینکه با بررسی دوربین‌های مداربسته محل حادثه مأموران دریافتند، آخرین نفری که از خانه مقتول خارج شده‌است یکی از دوستان وی به نام یزدان است. بنابراین یزدان ۶۰‌ساله به عنوان مظنون به قتل بازداشت شد. او در همان بازجویی‌های اولیه به درگیری با دوستش اعتراف کرد، اما گفت او را نکشته است.

متهم پس از تحقیقات روانه زندان شد تا اینکه روز گذشته برای محاکمه به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران منتقل شد.

ابتدای جلسه دو خواهر و یک برادر مقتول در جایگاه ایستادند و درخواست قصاص کردند.

سپس یزدان در جایگاه قرار گرفت و گفت: من دلار و سکه خرید و فروش می‌کردم و در خانه‌ای در شهرک غرب زندگی می‌کردم. با سینا سال‌ها دوست بودم و گاهی اوقات به خانه او می‌رفتم تا با هم مواد بکشیم. آن روز به دیدن سینا رفته بودم و با او صحبت می‌کردم که یکباره به عمویم ناسزا گفت و شروع به بدگویی کرد. چند روزی از فوت عمویم گذشته بود به همین دلیل ناراحت شدم و اعتراض کردم. خواستم احترام عمویم را نگه دارد، اما او دست بردار نبود و مدام فحاشی می‌کرد. به همین خاطر عصبانی شدم و با هم درگیر شدیم. در آن درگیری چند لگد به هم زدیم، سپس دستم را جلوی دهانش گرفتم و او را روی تخت پرتاب کردم. او همان جا دراز کشیده بود که خانه را ترک کردم.

متهم ادامه داد: باور کنید من سینا را نکشتم و پزشکی قانونی هم اعلام کرده او با جسمی انعطاف پذیر خفه شده است در حالیکه من هیچ طناب و وسیله دیگری نداشتم.

متهم در مورد ضبط فیلم دوربین مداربسته گفت: دوربین تصویر مردی را ضبط کرده که بعد از خروج من از روی دیوار بیرون پریده است. فکر کنم مرد ناشناس بعد از من وارد خانه سینا شده و او را کشته است. متهم در آخر گفت: دو سال و نیم است بی‌گناه در زندانم و در این مدت همسرم از من جدا شد و دو پسرم به تنهایی در خانه‌ام زندگی می‌کنند و الان درخواست گذشت دارم.

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار