مکتب امام، ضمانت ‏بخش پیروزی ملت ایران
کد خبر: 1005125
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DTh
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
۳۱ سال حماسه آفرینی و مدیریت هوشمندانه امام خامنه‌ای در مدیریت بحران‌ها
نماینده، ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مکتب امام، ضمانت ‏بخش پیروزی ملت انقلابی ایران است، گفت: مکتب امام، ما را در طول این سال ‏ها از گردنه ‏های خطرناکی عبور داده است؛ سطح عزت ملی و شرافت بین ‏المللی ما را بالا آورده است و کشور به برکت پیمودن این راه، پیشرفت کرده و به سمت آرمان ‏های خود پیش رفته است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی  آل هاشم   با یادآوری مناسبت های 14 و 15 خرداد؛ عقلانیت، معنویت و عدالت؛ سه بعد اصلی مکتب امام خمینی(ره) خواند و  اظهار داشت: این سه بُعد اسلامی و قرآنیِ مکتب امام را باید با هم دید. تکیه‏ بر روی یکی از این ابعاد و بی ‏توجهی به ابعاد دیگر، جامعه را به راه خطا و انحراف می ‏برد. این مجموعه، این بسته‏ کامل، میراث فکری و معنوی امام است.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: خود امام بزرگوار هم در رفتارش، هم مراقب عقلانیت بود، هم مراقب معنویت بود، هم با همه وجود متوجه به بُعد عدالت بود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گزینش مردم ‏سالاری و تکیه به آراء مردم برای نظام سیاسی کشور، تقابل راسخ در برابر دشمن، تزریق روح اعتماد به نفس و خوداتکائی در ملت و تدوین قانون اساسی نمونه ‏هایی از بُعد عقلانیت در مکتب امام خمینی(ره) دانست.

وی با اشاره به نمونه ‏هایی از بُعد معنویت در مکتب امام خمینی(ره) گفت: اخلاص و کار برای خدا، توکل به خدا، تضرع و توسل و اخلاق‏مداری بخش از ابعاد معنویت در مکتب امام است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اصرار بر رسیدگی به محرومان، توصیه اکید مسئولان به اجتناب از اشرافیت و توصیه به مردمی بودن مسئولان را نمونه ‏هایی از بُعد عدالت در مکتب امام خمینی(ره) برشمرد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه مکتب امام، ضمانت ‏بخش پیروزی ملت انقلابی ایران است، گفت: مکتب امام، ما را در طول این سال ‏ها از گردنه ‏های خطرناکی عبور داده است؛ سطح عزت ملی و شرافت بین ‏المللی ما را بالا آورده است. کشور به برکت پیمودن این راه، در همان حدی که رعایت کرده است، پیشرفت کرده و به سمت آرمان ‏های خود پیش رفته است.

 


مدیریت بی نظیر رهبر انقلاب کشور را از گردنه های خطرناکی عبور داده است

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در ادامه با اشاره به سی و دومین سالگرد انتخاب حضرت آیت الله الظمی امام خامنه ای به رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امروزه انقلاب اسلامی به رهبری امام خامنه‌ای با همان اقتدار امام(ره) هدایت می‌شود، اضافه کرد: مجلس خبرگان رهبری در سال ۶۸، با انتخاب حضرت آیت الله  العظمی خامنه‌ای آرزوی دشمنان ناامید شد و شاهدیم که انقلاب اسلامی ما با همان صلابت، قدرت و اقتدار امام(ره) توسط ایشان هدایت و رهبری می‌شود.

وی افزود: این عنایت الهی بود که در ترور مسجد ابوذر ایشان زنده مانده و رهبری مسلمانان جهان را بر عهده ایشان باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دوره رهبری خود مقابل توطئه‌های فراوان دشمنان ایستاده است، خاطرنشان کرد: مدیریت هوشمندانه ایشان در بحران‌ها همچون کودتای 18 تیر 78، حادثه 11 سپتامبر، دادگاه میکونوس، جریان فتنه 88، تحولات منطقه و اوج بیداری اسلامی نشان می‌دهد که معظم له چگونه این بحران‌ها را مدیریت کردند و ما بدین سبب قدردان وجود نعمت رهبری انقلاب هستیم.

 


15 خرداد خمیرمایه نهضت مبارک ملت بزرگ ایران و روز بذر انقلاب بزرگ اسلامی است

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری سالروز 15 خرداد 42 گفت: خمیرمایه نهضت مبارک ملت بزرگ ایران و روز بذر انقلاب بزرگ اسلامی ماست.

وی با بیان اینکه ملت عزیز باید این خمیرمایه و بذر پر برکت را در عصر عاشورای جستجو کنند، اضافه کرد: عصر عاشورای مصادف با ساعات شهادت نصرت‏ آفرین سید مظلومان و سرور شهیدان؛ عصر عاشورایی که خون طاهر و مطهر ثارالله و ابن ثاره به زمین گرم کربلا ریخت و ریشه انقلابات اسلامی را آبیاری نمود.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: ملت عظیم الشأن ما با الهام از عاشورا آن قیام کوبنده را به بار آورد و در 15 خرداد 42 پهلویان و هواداران و سردمداران جنایتکارشان با دست ستمشاهی خود گور خود را کندند و سقوط و ننگ ابدی را برای خویش به جا گذاشتند.

 

مجلس یازدهم آئین جشن چهل سالگی  و نماد مردم‏ سالاری نظام اسلامی 

حجت السلام والمسلمین آل هاشم با طرح این سوال که آیا ایران تبدیل به یک ابرقدرت شده است، گفت: ابرقدرتی؛ یعنی دارابودن موقعیت ممتاز در روابط بین الملل و تاثیرگذاری در رخدادها در قیاس جهانی و پیش بردن پروژه‏های همزمان در هر جایی از جهان؛ از این رو می‏ توان گفت؛ ایران اکنون وارد عرصه ابرقدرتی شده است.

امام جمعه تبریز در ادامه با بیان اینکه قطعاً تبدیل شدن به یک ابر قدرت تمام عیار مستلزم مولفه هایی است، اضافه کرد: ابرقدرتی نیاز به تلاش بیشتر و حرکت سریع تر و پیشرفت عمیق ‏تر است.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: برای تکمیل این اقتدار جهانی و بین المللی باید برای تقویت بنیه اقتصادی و بنیان های فرهنگی و اجتماعی و تربیت نسل آینده‏ ساز و خصوصاً مولفه راهبردی افزایش جمعیت و تکثیر نسل و بومی ‏سازی علوم در رشته‏ های مورد نیاز و ارتقاء سطح سرمایه اجتماعی تلاش های دو چندان صورت گیرد.

مجلس یازدهم سنگ بنای مجالس دیگر

وی خاطرنشان کرد: لازمه این امر مهم تشکیل دولت جوان حزب اللهی و انقلابی با معیارهای منطبق با منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به آغاز به کار مجلس یازدهم و با تبریک به نمایندگان منتحب گفت: مجلس یازدهم را می‏ توان مجلسی مهم با رسالت ها و ماموریت ‏های اساسی نامید.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه از افتتاحیه مجلس اول در ۷خرداد ۱۳۵۹ تا افتتاحیه مجلس یازدهم در ۷خرداد ۱۳۹۹؛ دقیقا چهل سال سپری می شود، گفت: در واقع افتتاحیه این مجلس، آئین جشن چهل سالگی نماد مردم‏ سالاری نظام اسلامی نیز هست، طبیعی است چهل سالگی سمبل پختگی و بلوغ و عقلانیت و رشد همه جانبه افراد و نهادها است. لذا انتظار مواجهات منطقی و پخته و معقولانه از این مجلس بیشتر است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم مجلس یازدهم را اولین مجلس چهله دوم انقلاب و گام دوم انقلاب اسلامی خواند و اضافه کرد: از این جهت سمت و سوها و جهت‏ گیری‏ ها و رویکردها و عملکرد این مجلس می ‏تواند سنگ بنای مجالس دیگر در گام دوم انقلاب و الگویی برای مجالس شانزدهم تا بیست و چهارم باشد.

 

جریان تکفیری پرورش یافته انگلیس و آمریکا

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به واقعه غم انگیز ۳۱ فروردین ۱۳٠۴ و یورش آل سعود به شهر مدینه گفت: پس از اشغال مکه، به سرکردگی عبدالعزیز بن سعود به مدینه منوره یورش آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر، سرانجام آن را اشغال و مأمورین عثمانی را بیرون کردند و قبرستان بقیع به ویژه قبور ائمه اطهار علیهم السلام را تخریب کردند.

امام جمعه تبریز در تشریح تلخی این حادثه گفت: در میان مجموعه مسلمانان و امت اسلامی عده ای با افکار پلید و متحجر و عقب‏مانده و خرافی خود، تجلیل از بزرگان و برجستگان و چهره ‏های نورانی صدر اسلام را شرک میدانند که این موضوع واقعاً مصیبت است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با نکوهش تفکر برخی ها که رفتن سر قبر یک انسانی و طلب رحمت کردن در آن فضای معنوی و روحانی را شرک میدانند، گفت: شرک این است که انسان ابزار دست سیاست های انگلیس و آمریکا شود و با این اعمال، دل مسلمانان را غمدار کند.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: جریان تکفیرىِ خبیث که امروز در دنیای اسلام به برکت برخی از منابع مادی، متأسفانه پول و امکانات هم در اختیار دارند، یکی از مصائب اسلام است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار