مستندات خوبی در اختیار دارم
کد خبر: 1004205
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DEr
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
بیگی مسوولان نافی آلودگی در معدن اندریان را به مناظره دعوت کرد
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت:من دوباره مسوولانی را که وجود آلایندگی زیست محیطی در معدن طلای اندریان را تکذیب می‌کنند، به مناظره تلویزیونی دعوت می کنم تا مستندات خودمان که حالا مستنداتی به مراتب بیشتر و دقیق‌تر هستند را به سمع و نظر مردم برسانیم.

احمدعلیرضا بیگی  با اشاره بر بحران آلایندگی زیست محیطی معدن طلای اندریان در ورزقان اظهار کرد: بخش معدن، از ظرفیت‌های قابل توجه آذربایجان‌شرقی محسوب می‌شود و ما هم تلاش کردیم که با محوریت‌بخشیدن به مدیریت استان، موضوع استفاده از ظرفیت‌های معدنی را بیشتر توسعه بدهیم که البته در قانون توسعه ششم به استان‌ها اختیارات بسیار بیشتری در این حوزه اعطا شده است و به این ترتیب فکر می‌کردیم مدیریت صحنه از نزدیک و بهتر اتفاق خواهد افتاد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس افزود: اما آنچه که مشاهده کردیم غفلتی بود که در سایه آن معدن طلای اندریان به یک سرمایه‌گذار روس واگذار شده و هیچ نظارت موثری در اجرای موازین زیست محیطی جهت پیشگیری از آلودگی آب و خاک منطقه انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: من در رابطه با بحران آلایندگی زیست محیطی معدن اندریان خدمت آقای استاندار موضوعاتی را متذکر شدم و خواستم از آلودگی محیط زیست در بهره‌برداری از این معدن جلوگیری شود اما متاسفانه شاهد بودیم که از تذکرها نه تنها استقبال نشد بلکه مقابله اتفاق افتاد.

بیگی ادامه داد: آقایان مسوول استان وجود هرگونه آلودگی در این معدن را نفی کردند و بنده مجبور شدم اسناد مربوط به آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان دال بر وجود آلایندگی شدید در روان‌آب‌های مجاور این معدن منتشر کنم که حکایت از آن دارد که آلودگی معدن طلای اندریان بیش از ۳۰۰ درصد بالاتر از حدمجاز است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اخیراً با موضوع تلفات ده‌ها راس گوسفند در منطقه فعالیت معدن اندریان مواجه شدیم که متاسفانه وجود آلودگی شدید در منطقه را تایید کرد.

وی ادامه داد: انتظار می‌رفت حفاظت محیط زیست به طور جدی در اجرای موازین مصوب سازمان محیط زیست پافشاری کند اما عملاً دیدیم که مسوولان این اداره کل رو در روی ما و مطالبه‌گران اجرای موازین زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست در معدن اندریان و دیگر صنایع و معادن آلاینده استان قرار گرفتند و من زمانی که موضوع را به مسوولان مربوطه در استانداری و حفاظت محیط زیست استان منتقل کردم و مسوولیت خطیر ریاست شورای عالی معادن را خدمت آقایان مسوول استان متذکر شدم، به جای استقبال از این موضوع، مشکل کلا نفی شد!

بیگی با بیان اینکه من دوباره مسوولانی را که وجود آلایندگی زیست‌محیطی در معدن طلای اندریان را تکذیب می‌کنند را به مناظره تلویزیونی دعوت می‌کنم تا مستندات خودمان که حالا مستنداتی به مراتب بیشتر و دقیق‌تر هستند را به سمع و نظر مردم برسانیم، افزود: مردم باید در مورد خدمتگزاران خود به قضاوتی روشن و متقن برسند.

وی اضافه کرد: من همچنان منتظر برگزاری این مناظره هستم تا مسوولان امر بیایند و درباره مستنداتی که به مقام محترم قضایی هم درباره آلودگی شدید معدن طلای اندریان و قصور مسوولان حفاظت محیط زیست استان در برخورد با این تخلفات ارائه شده، پاسخگو باشند.

برچسب ها: نماینده ، مجلس ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار